GRUDZIEŃ 2024 r.
14.12.2024 r., godz. 11.00
spotkanie i warsztaty z Anną Kaźmierak wokół książki "Gdzie ty jesteś, koguciku?". Szczegóły wkrótce.

LISTOPAD 2024 r.
08.11.2024 r., godz. 10.30 - spotkanie autorskie z Arturem Gębką wokół książki „Butelka taty”.
O książce: Niezwykle sugestywna opowieść o zagubieniu i niepomocnych sposobach radzenia sobie z problemami, które z czasem stają się wielkim ciężarem dla całej rodziny. Jest to również historia o nadziei. Pokazuje, że warto prosić o pomoc, bo tylko odkrycie tego, co często pozostaje ukryte, daje szansę na zmianę. Korzystając z pomocy, można poradzić sobie z największymi trudnościami i odzyskać to, co jest najcenniejsze.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa III SP)


PAŹDZIERNIK 2024 r.
11.10.2024 r., NOC BIBLIOTEK
- spotkanie z Anną Chmielińską, autorką książki "Dzikie opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury". Szczegóły wkrótce.

 
WRZESIEŃ 2024 r.
28.09.2024 r., godz. 11.00
- warsztaty plastyczne z ilustratorem bestsellerowej serii książek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek...". Wspólnie z Danielem de Latour przeczytamy fragmenty książki, by zastanowić się m.in. nad różnymi stereotypami (jak w rozdziale o bezdomnym królu). W części plastycznej stworzymy skarpetkowego bohatera lub bohaterkę, nadając jej charakter, wymyślając przygody i jej marzenia! Zapisy wkrótce.


14.09.2024 r., godz. 11.00
- spotkanie a utorskie z Markiem Shulmanem wokół książki "Głosuję! Wybieram!". Co wolisz ? Jabłka czy pomarańcze? Lody czy babeczki? Trampolinę czy basen? Za każdym razem, gdy dokonujesz wyboru, możesz powiedzieć, że głosowałeś. Podobnie jest, gdy cała klasa musi wspólnie wybrać zwierzaka. A nawet wtedy, gdy głosujemy i wybieramy ludzi, którzy będą nami rządzić! Książka "Głosuję! Wybieram" tłumaczy małym czytelnikom na czym polega głosowanie. Zaczynając od prostych wyborów, których dokonują na co dzień sami , poprzez bardziej skomplikowane decyzje podejmowane przez grupę (klasę w szkole) aż po kampanię wyborcze i głosowania, w czasie których wyłaniane są władze państw. Nieoceniony Serge Bloch, sława francuskiej ilustracji, w jak zwykle prosty i zabawny sposób przedstawia opisane przez Marca Shulmana sytuacje, w których musimy dokonać wyboru. Zapisy online.


MAJ 2024 r.

24.05, godzina 11:00 – spotkanie ze słoweńskimi twórcami komiksu "Beret i Kapot". Ile z dziecka musi mieć dorosły, by stworzyć komiks pełen absurdu i zabawnych zwrotów akcji, idealnie współgrających z dziecięcym poczuciem humoru? Majda Koren i Damijan Stepančič, duet ze Słowenii, stworzyli komiksy, które są gwarancją dobrej rozrywki. Zapisy: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 646 46 02

08.05, godzina 10:30 – spotkanie z Elizą Piotrowską – pisarką, ilustratorką, tłumaczką z języka włoskiego wokół popularnej serii książek dla dzieci „Ciocia Jadzia”. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (grupy przedszkolne)

KWIECIEŃ 2024 r.

06.04, godzina 11:00 –  spotkanie i warsztaty z Natalią Uryniuk „Skok przez Bałtyk. Podróż w głąb morza”. Co warto wiedzieć o Bałtyku? Jak wygląda nadbałtycka fauna i flora? Czy omułka, tasza, wodozytka bałtycka żyją pod wodą czy na wodzie? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać z Natalią Uryniuk - ilustratorką książki "Skok przez Bałtyk". Wspólną podróż w głebiny Bałtyku zakończymy ozdabianiem drewnianych zwierzątek ze sklejki z bałtyckimi zwierzakami. Zapisy online (klik tutaj)

MARZEC 2024 r.

23.03, godzina 11:00 –  spotkanie i warsztaty z Marią Strzelecką wokół serii książek „Beskid bez kitu”. Autorka zabierze nas na Łemkowszczyznę, opowie o jej tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie, oraz o tym jak powstawały jej książki. Porozmawiamy o przyrodzie Beskidu Niskiego co będzie zachętą dla uczestników, do stworzenia własnych ilustracji np. portretów leśnych zwierząt. Zapisy online (klik tutaj)

22.03, godzina 11:00 – spotkanie z Martą Pokorską-Jurek – autorką książek dla dzieci, podcastów i słuchowisk wokół pozycji „Zęby, ciosy i siekacze”. „Dla zwierząt zęby zawsze były sprawą życia i śmierci! Bo zęby mogą służyć nie tylko do rozdrabniania pokarmu i zdobywania pożywienia, ale też do komunikacji i słuchania, do oznaczania terytorium i kopania nor, do odstraszania wrogów i do podrywania samic, do przegryzania drzew i łamania kości, do wstrzykiwania trucizny, a nawet i do zabijania! A jak dowiecie się z tej książki, są też takie zwierzęta, które żyją dosłownie tak długo, jak pozwalają im na to ich własne zęby! Poznamy tu więc pyski dzikie i udomowione, łagodne i niebezpieczne, niemal bezzębne i w zęby przebogato uzbrojone!”. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy III-IV)

LUTY 2024 r.

26.02, godzina 10:00 – spotkanie z Anną Paszkiewicz – autorką książek dla dzieci wokół pozycji „Prawy i lewy”. Podczas warsztatów zastanowimy się, czym jest szczęście i czy na świat można patrzeć tylko przez różowe okulary. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (grupa przedszkolna)

10.02, godzina 11.00 - warsztaty z Małgorzatą Swędrowską - autorką książek dla dzieci i publikacji dla nauczycieli, animatorką warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Spotkanie jest organizowane we współpracy z Wydawnictwem Wytwórnia. Zapisy online (klik tutaj)

STYCZEŃ 2024 r.

31.01, godzina 11:00 – spotkanie z Katarzyną Witt – autorką książek, historyczką sztuki, animatorką kultury wokół pozycji „Ten ptak, co mieszka we mnie, leci, dokąd chce”. Opowieść jest inspirowana twórczością szwedzkiej artystki Berty Hansson. Spotkanie jest organizowane we współpracy z Wydawnictwem Wytwórnia. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa III-IV) [Nowy termin spotkania 14.02.2024 r.]

27.01, godzina 11:00 - „Tworzymy fantastyczne światy” z Kamilą Lukaszczyk - artystką wizualną, absolwentką Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom magisterski z wyróżnieniem z dziedziny grafiki artystycznej. Zapisy online (klik tutaj)