GRUDZIEŃ

- 07.12, godzina 10:00 – spotkanie online z Niną Lussa wokół serii książek o Stelli, będących debiutem literackim autorki – „Stella, Pikuś i skarby” oraz „Stella, Pikuś i radość”. Główna bohaterka poszukuje odpowiedzi na pytanie, co jest w życiu najważniejsze.

Zgłoszenia od grup szkolnych przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Grupy przedszkolne, klasa I). Spotkanie realizowane za pośrednictwem platformy zoom, do której link uczestnicy dostaną po dokonaniu zapisu.

 

- 03.12, godzina 11:00 – spotkanie online z Anną Czerwińską – Rydel – autorką książek dla dzieci i młodzieży, Kawalerem Orderu Uśmiechu. Podczas spotkania autorka przybliży dzieciom historie życia i twórczości wybitnych Polaków, które opisuje w swoich książkach.

Zgłoszenia od grup szkolnych przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy III-IV). Spotkanie realizowane za pośrednictwem platformy zoom, do której link uczestnicy dostaną po dokonaniu zapisu.

 

LISTOPAD

- 20.11, godzina 11:00 – spotkanie online z Anną Skowrońską wokół książki „Wiatr”.

Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż. Zobaczycie co dzieje się gdy nadciąga tornado, jak wędruje pył znad Sahary i jak szybuje albatros. Dowiecie się jak powstaje wiatr i jak z niego zrobić prąd. Dotrzecie do nowoczesnych farm wiatrowych u wybrzeży Szkocji i do starodawnych wiatraków w Iranie. Przeczytacie o tym gdzie wieje samum, a gdzie halny i kto szybował nad Himalajami. Będzie też na co popatrzeć, bo ilustracje zrobiły doskonałe polskie graficzki Agata Dudek i Małgorzata Nowak.

Zgłoszenia od grup szkolnych przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy III-IV). Spotkanie realizowane za pośrednictwem platformy zoom, do której link uczestnicy dostaną po dokonaniu zapisu.

 

- 06.11, godzina 11:00 – spotkanie online z Agnieszką Tyszką – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie będzie poświęcone lubianej i popularnej serii „Zosia z ulicy Kociej”. Zgłoszenia od grup szkolnych przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy II-IV). Spotkanie realizowane za pośrednictwem platformy zoom, do której link uczestnicy dostaną po dokonaniu zapisu.

 

 

PAŹDZIERNIK

- 23.10, godzina 10:30 – spotkanie z Marcinem Przewoźniakiem – autorem książek dla dzieci, laureatem tegorocznej, 27. Ogólnopolskiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. Podczas spotkania poznamy losy rodziny Bielskich, głównych bohaterów serii książek „Puk, puk!”.

Rodzina Bielskich mieszka w stuletniej kamienicy. Pewnego dnia w futrynę prowadzącą do spiżarni wstawiają zabytkowe drzwi kupione na targu staroci. Jak się okazuje, drzwi te działają jak wehikuł czasu i od tego momentu zaczynają  się dziać niestworzone   rzeczy! Puk, puk! „Przepraszam, zastałem króla?” – słyszy główny bohater, kiedy drzwi do spiżarni uchylają się i wchodzi przez nie królewski błazenek. Dwunastoletni Stanisław Bielski jest zarówno zafascynowany, jak i przestraszony tym, co się zaczyna dziać w ich domu. W końcu goszczenie zabłąkanego krzyżackiego rycerza, królewskiego błazna, Winstona Churchilla, Henryka Sienkiewicza, Mikołaja Kopernika, nadwornej praczki Jana III Sobieskiego czy wreszcie średniowiecznego bakałarza, który usiłuje spuścić lanie swemu uczniowi, itp. to nie lada wyzwanie dla współczesnej rodziny.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy IV-V)

 

- 05.10.2020, godz. 17.00  - spotkanie autorskie z Wojciechem Mikołuszką wokół książki "Wojtek". Wstęp wolny, zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz). Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie będzie transmitowane również na kanele Facebook.

 

SIERPIEŃ

13.08 - spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, jedną z autorek serii książek "czytam sobie". Wstęp wolny, zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz). Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem kanału YouTube, do którgo uczestnicy dostaną link.

 

LIPIEC

- 14.07, godzina 11.00 - spotkanie on-line z Martą Guzowską, autorką serii książek dla dzieci pt. "Detektywi z Tajemniczej 5". Tematem spotkania będzie najnowsza część opowieści "Zagadka ducha Chopina". Spotkanie dla grupy szkolnej uczestniczącej w akcji "Lato w mieście". Wydarzenie odbędzie się na platformie zoom, do której klasa szkolna dostanie link z hasłem dostępu.Wstęp wolny, zapisy mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie zrealizowane we współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia.

 

CZERWIEC

- 15.06, godzina 17.00 - działania i spotkanie autorskie on-line z Anną Salamon ilustratorką "Literkowej książki". Wstęp wolny, zapisy mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie odbędzie się na platformie zoom, do której uczestnicy dostaną link z hasłem dostępu.

 

MAJ

- 29.05, godzina 17.00 - spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem wokół serii książek o "Wombacie Maksymilianie", laureatki Nagrody Magellana 2016 (Nagroda główna dla najlepszego przewodnika dla dzieci ogłoszona przez „Magazyn Literacki Książki”, „Kontynenty” i „Podróże” podczas Warszawskich Targów Książki w maju 2017). Wstęp wolny, zapisy mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie odbędzie się na platformie, do której uczestnicy dostaną link z hasłem dostępu (nie ma konieczności instalacji).


 

W związku z sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, stacjonarne spotkania autorskie zaplanowane od marca do maja zostały zawieszone.

 


Już zrealizowane:

MARZEC
- 07.03, godzina 11.00 – warsztaty z Katarzyną Witt, współautorką "Książki otwartej na świat".

LUTY
- 27.02, godzina 10.00 – spotkanie z Barbarą Supeł, autorką serii książek dla najmłodszych o Stasiu i Jadzi Pętelce. 
- 25.02, godzina 11:00 – spotkanie z Lilianą Fabisińską, autorką książek, pedagogiem, dziennikarką, tłumaczką oraz Anitą Graboś – ilustratorką, wokół książki "Halo! Historia komunikowania się". 
- 13.02, godzina 10.00 – spotkanie z Anielą Cholewińską-Szkolik, autorką serii książek "Misia i jej mali pacjenci".