Warsztaty rodzinne "Oko na świat" z Małgorzatą Swędrowską

Co by było gdyby książka była okiem świata? Zapraszamy na wspólne czytanie obrazów, odkrywanie warstw książki, wymyślanie historii i rozkręcanie wyobraźni.
Będziemy gromadzić wrażenia i budować dobre wspomnienia związane z czytaniem książek obrazkowych z różnych stron świata.


Małgorzata Swędrowska - trenerka, nauczycielka, autorka książek dla dzieci i publikacji dla nauczycieli, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi
w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Jest twórczynią koncepcji czytania wrażeniowego, „czyli sposobu na inicjowanie spotkań czytelniczych, łączących przeżycie tekstu literackiego z ruchem, rytmem, rymem i emocjami. Czytanie wrażeniowe to jednak przede wszystkim budowanie więzi dorosłego-czytacza-opowiadacza-interpretatora książki z dzieckiem lub grupą dzieci. Zaproszenie małych odbiorców do współtworzenia klimatu czytania poprzez wspólne otwieranie lektury za pomocą „hasła”, dopowiadania wybranych słów oraz wyrażania siebie w mimice twarzy, integracyjnych tańcach i innych formach aktywności fizycznej”.Jej książki wynikają z obserwacji dzieci i ich potrzeb, bo jak mówi Małgorzata Swędrowska „Jest tyle spraw, które my dorośli musimy opowiedzieć dzieciom, by umiały pięknie żyć w świecie wartości i poczuciu sensu, a jednym z narzędzi do takich opowieści jest właśnie książka”.

 

Kiedy: 10 lutego, godz. 11.00
Dla kogo: rodzice z dziećmi 3+
Zapisy: online www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń) Zapis grupowy: opiekun + dziecko/dzieci
Koszt: bezpłatnie

Wydarzenie realizowane jest we współpracy z Wydawnictwem Wytwórnia. Jest ono integralną częścią projektu "Oko na świat", w ramach którego Wydawnictwo realizuje warsztaty dla dzieci, wystawę książek obrazkowych takich wydawców jak: Baobab (Czechy), MeM(Francja), Topipittori (Włochy), Wytwórnia (Polska), a także Dzień Profesjonalny dla bibliotekarzy.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 10-02-2024 11:00
Data zakończenia 10-02-2024 12:00
Liczba miejsc 33
Zarejestrowanych 32
Dostępne miejsca 1
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie