Zgłoszenia grup do udziału w warsztatach, wycieczkach i spotkaniach autorskich przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia do udziału w seansach filmowych przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, telefon kontaktowy, e-mail, wiek i liczba uczestników, temat spotkania. Terminy warsztatów umawiane będą indywidualnie.

1. Harmonogram warsztatów dla klas I-III:

Temat: Wartościowy, czyli jaki?

Z okazji obchodzonego w listopadzie Święta Pluszowego Misia zapraszamy na warsztaty inspirowane książką Agnieszki Suchowierskiej  „Mat i świat”. Historia pluszowego misia wyprodukowanego w chińskiej fabryce będzie okazją do rozmowy na temat odmiennego postrzegania świata przez bogatych i biednych. Zwieńczeniem spotkania będzie stworzenie własnych misiów w duchu zero waste.

Kiedy? listopad 2022 r.
Czas trwania: 60-90 minut

Temat: Święta na świecie

W grudniu zapraszamy na warsztaty inspirowane książkami  M. Utnik-Strugały „Idą święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” oraz S.M. Brand „Święta na świecie”. Wspólnie wyruszymy w podróż dookoła świata, aby dowiedzieć się, jak się obchodzi święta w różnych krajach. Zwieńczeniem warsztatów będzie stworzenie własnej ozdoby świątecznej.

Kiedy? grudzień 2022 r.
Czas trwania: 60-90 minut


2. Harmonogram warsztatów dla klas IV-VIII:


Temat: Opowiadanie obrazem czyli o roli ilustracji w książce.

Do czego służy ilustracja i czy jest ona potrzebna? Jaką rolę pełnią książki obrazkowe? Jak wygląda praca ilustratora? Podczas warsztatów porozmawiamy o roli ilustracji w książce. Poznamy również wybitnych ilustratorów polskich oraz zagranicznych.

Książki: Sebastian Frąckiewicz - Ten łokieć źle się zgina, Barbara Gawryluk – Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów.
Kiedy? październik, listopad 2022 r.
Czas trwania: 60 minut

Temat: Wpływ marnowania żywności na środowisko

Co roku na świecie marnuje się 1,3 mld ton żywności. Przyczyną tego zjawiska jest najczęściej krótki okres przydatności do spożycia określonych produktów. Na warsztatach dowiemy się, co można zrobić, aby ograniczyć ten proces.

Książka: Marta Sapała – Na marne
Kiedy? grudzień, styczeń 2023 r.
Czas trwania: 60 minut

3. Spotkania autorskie dla klas I-VIII są okazją do poznania zarówno popularnych, jak i mniej znanych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Spotkania mogą być wzbogacone o możliwość zakupu książki i uzyskania w niej osobistej dedykacji. Czas trwania: 60 minut. Harmonogram spotkań dostępny jest tu: https://www.mbddim.pl/index.php/features/all-templates-positions

4. Kino z szerokim repertuarem filmowym. Nauczyciel ma możliwość doboru filmu z bibliotecznej kolekcji, dostosowanego do wieku i upodobań dzieci. Szczegółową ofertę z wykazem filmów wysyłamy mailowo.

5. Wycieczki po bibliotece są okazją do poznania pracy bibliotekarza od kulis. Podczas spotkania prezentujemy uczestnikom księgozbiór dostosowany do ich wieku i potrzeb, opowiadamy, jak ułożone są książki w bibliotece oraz pokazujemy, jak znaleźć konkretną pozycję na półce. Po wycieczce, wzbogaconej multimedialną aktywnością, uczniowie wiedzą, jak można zapisać się do biblioteki, jakie zasady w niej panują oraz z jakich zajęć mogą skorzystać. Czas trwania : 45 minut.


ZAPRASZAMY!