Zgłoszenia grup przedszkolnych do udziału w warsztatach, wycieczkach i spotkaniach autorskich przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia do udziału w seansach filmowych przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa placówki, imię i nazwisko nauczyciela, telefon kontaktowy, e-mail, wiek i liczba uczestników, temat spotkania. Terminy warsztatów umawiane będą indywidualnie.

1. Harmonogram warsztatów "O czym mówią książki?":

Temat: Jak to się skończyło?

Podczas warsztatów będziemy ćwiczyć wyobraźnię z książką litewskiego autora Juliusa Kelerasa „17 niedokończonych historyjek”. Poznamy śnieg, który nie chciał być biały i tygrysa, który obgryzał paznokcie. Porozmawiamy o dobrych i złych zakończeniach. I o tym, dlaczego niektóre książki nie mają zakończenia.    W drugiej części warsztatów będziemy tworzyć kolażowe historyjki z papieru do decoupage’u zaprojektowanego przez ilustratorkę książki Juliusa Kelrasa – Vandę Padimanskaitė. Polecane dla 5 i 6-latków. Czas trwania: 60 minut.
Zajęcia realizowane są w lutym i marcu 2023 r.

Temat: Co robisz z pomysłem?

Podczas warsztatów poruszymy temat praw dziecka i zatrzymamy się na dłużej przy prawie do wyrażania siebie i rozwijania swoich pasji. Do dzielenia się swoimi pomysłami będzie nas zachęcać Yamada Kobi, autor książki „Co robisz z pomysłem” oraz bohaterowie „Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe". Nie zabraknie czasu na twórcze działania i realizację własnego projektu z kartonowego pudełka. Czas trwania: 60 minut.
Zajęcia realizowane są w kwietniu i maju 2023 r.

 

Temat: Jego Wysokość Organy

Jaki jest największy instrument na świecie i kto grał na nim najpiękniej? Opowieści o organach i Janie Sebastianie Bachu towarzyszyć będzie sporo muzyki i muzykowanie na BumBumRurkach oraz warsztaty plastyczne, na których wykonamy papierową perukę i kieszonkowy instrument. Czas trwania: 60 minut.

Zajęcia realizowane są w czerwicu 2023 r.

2. Spotkania autorskie są okazją do poznania zarówno popularnych, jak i mniej znanych autorów książek dla dzieci. Czas trwania: 60 minut. Aktualny harmonogram spotkań dostępny jest na stronie: https://www.mbddim.pl/index.php/features/all-templates-positions

3. Kino z szerokim repertuarem filmowym. Nauczyciel ma możliwość doboru filmu z bibliotecznej kolekcji, dostosowanego do wieku i upodobań dzieci. Szczegółową ofertę z wykazem filmów wysyłamy mailowo. Na seanse filmowe zapraszamy we wtorki o godzinie 10.00.

4. Wycieczki po bibliotece są okazją do poznania pracy bibliotekarza od kulis. Podczas spotkania prezentujemy dzieciom księgozbiór dostosowany do ich wieku i potrzeb, opowiadamy, jak ułożone są książki w bibliotece oraz pokazujemy, jak znaleźć konkretną pozycję na półce. Czas trwania : 45 minut.

Zapraszamy!