WOLONTARIAT AKCYJNY:

Grafika promująca nabór wolontariuszy. Na niej narysowana mapa Mokotowa z zaznaczoną na czerwono trasą. Po prawej stronie pasek z logotypami.


Lubisz różnego rodzaju działania twórcze?
Szukasz miejsca, w którym rozwiniesz swoje umiejętności?
A może chcesz zrobić coś na rzecz lokalnej społeczności?

Zostań wolontariuszem/wolontariuszką Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów i Teatru Guliwer. Stwórz z nami grę miejską dla mieszkańców!

 

Zapraszamy osoby w każdym wieku – zarówno indywidualnie, jak i rodzinnie.
Chętnie podziałamy z:
• rodzinami, które chciałyby rozpocząć przygodę z wolontariatem rodzinnym,
• młodzieżą powyżej 13. roku życia,
• dorosłymi i seniorami.
Jeśli chcesz spędzić swój wolny czas twórczo i kreatywnie współtworząc ciekawe wydarzenie dla lokalnej społeczności wyślij zgłoszenie do 25 września na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub skontaktuj się telefonicznie: 880 527 981.

 

Zaangażowanie w projekt „Bajkowy Mokotów” wymaga uczestnictwa we wszystkich spotkaniach warsztatowych oraz obecności w dniu gry, dlatego już dziś zarezerwuj sobie następujące terminy:
28 września, godz. 18:00-20:00 – spotkanie informacyjno-integracyjne 
30 września, godz. 11:00-14:00 – warsztaty projektowania gier
5 października, godz. 17:00-19:00 – spotkanie warsztatowe
14 października, godz. 16:00-18:00 – warsztaty improwizacji teatralnej (miejsce Teatr Guliwer)
26 października, godz. 17:00-19:00 – spotkanie warsztatowe
28 października, godz. 11:00-14:00 – gra miejska w przestrzeni miasta
30 października, godz. 17:00-19:00 – spotkanie podsumowujące (ewaluacja)

 

Uczestnikom projektu oferujemy:
• Porozumienie o wolontariacie,
• Ubezpieczenie,
• Zaświadczenie o zrealizowanym wolontariacie,
• Możliwość odbycia wolontariatu rodzinnego z dziećmi poniżej 13. roku życia,
• Możliwość kontynuowania współpracy z Biblioteką lub Teatrem przy innych działaniach i wydarzeniach.


„Bajkowy Mokotów” to projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i Teatr Lalek Guliwer w ramach programu „Warszawskie partnerstwa dla wolontariatu”. Działanie finansowane jest ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Ochotnicy Warszawscy”. Chcemy pokazać, że instytucja kultury to miejsce, w którym można realizować ciekawe działania na rzecz lokalnej społeczności dzieląc się swoją wiedzą i zainteresowaniami.
Wolontariuszy, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w projekcie „Bajkowy Mokotów”, zapraszamy do wspólnego stworzenia rodzinnej gry miejskiej inspirowanej bajkami. Ostateczną decyzję dotyczącą tematyki i miejsca podejmą wolontariusze na etapie tworzenia scenariusza. Mamy nadzieję, że wspólna praca nad grą miejską stanie się początkiem stałej współpracy wolontariuszy z Biblioteką Publiczną im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy lub Teatrem Lalek Guliwer.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

STAŁY WOLONTARIAT:
grynocwozekantykwariat

Wolontariat w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży tworzą osoby w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami, przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych, średnich i studenci. Ochotniczki i ochotników zapraszamy do działań promujących czytelnictwo oraz do tworzenia z nami przestrzeni biblioteki.

Uwaga!
Następny nabór wolontariuszy do stałego wolontariatu - przełom listopada i grudnia 2023 r. Zainteresowanych współpracą po wakacjach prosimy o przesłanie wypełnionego kwestionariusza na adres koordynatorki wolontariatu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Pobierz kwestionariusz


DZIAŁANIA i PROJEKTY

 

Wolontariat w Multimedialnej Bibliotece dla dzieci i Młodzieży działa od maja 2020 roku. W zbudowaniu nowoczesnego wolontariatu pomógł nam udział w dwuletnim kursie dla koordynatorów, prowadzonym przez Centrum Komunikacji Społecznej i Fundację Civis Polonus.

Nasze działania zostały docenione przez Centrum Wolontariatu w Warszawie. W 2020 roku zdobyliśmy III miejsce, a 2022 roku II miejsce w kwartalnych konkursach "Pokaż się z dobrej strony" za ofertę wolontariatu opublikowaną na portalu „Ochotników Warszawskich”. W 2022 roku kapituła konkursu przyznała nam także wyróżnienie w rocznym finale.