Spotkanie i warsztaty z Marią Strzelecką wokół serii książek „Beskid bez kitu”

W sobotę 23 marca o godzinie 11:00 zapraszamy na spotkanie i warsztaty z Marią Strzelecką wokół serii książek „Beskid bez kitu”. Autorka zabierze nas na Łemkowszczyznę, opowie o jej tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie, oraz o tym jak powstawały jej książki. Porozmawiamy o przyrodzie Beskidu Niskiego co będzie zachętą dla uczestników, do stworzenia własnych ilustracji np. portretów leśnych zwierząt.

Kiedy: 23 marca, godz. 11.00

Dla kogo: dzieci w wieku 6-10 lat

Rejestracja na stronie biblioteki (zapis dotyczy dzieci, opiekunowie nie zapisują się, są obecni na sali podczas spotkania)

O książce „Beskid bez kitu”: Przepiękna literacko-plastyczna opowieść dla dzieci (i ich rodziców) o Łemkowszczyźnie obecnej i tej sprzed pół wieku, o jej tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie. O tym, że życie ludzkie może być piękne i zgodne z naturą, wystarczy tylko chcieć się w nią wsłuchać.

Do 2024 r. ukazały się:

- "Beskid bez kitu", książka która zdobyła nagrodę graficzną Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY,

- "Beskid bez kitu. Zima", książka która zdobyła wspólną nagrodę literacko-graficzną w konkursie Książka Roku 2022 Polskiej Sekcji IBBY,

- "Hajda. Beskid bez kitu", zdobywczyni nagrody literackiej i wyróżnienia graficznego za książkę autorską w konkursie Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY.

O autorce: Maria Strzelecka - Doktor sztuk plastycznych. Malarka, ilustratorka, projektantka odzieży i plakatów, autorka filmów animowanych, gitarzystka basowa i wokalistka zespołów punkowych, aktorka, absolwentka ASP. Mama dwójki dzieci i opiekunka psa malamuta. Od ćwierć wieku ma swój kawałek ziemi w Beskidzie Niskim, który zależnie od potrzeb, jest jej samotnią lub miejscem spotkań z przyjaciółmi. Odbyła samotną podróż rowerową po północnej Norwegii, wędrowała pieszo po Islandii. Przez cztery sezony stanowiła połowę dwuosobowej załogi jachtu wożącego naukowców lub turystów w trudno dostępne rejony Spitsbergenu.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 23-03-2024 11:00
Data zakończenia 23-03-2024 12:30
Rejestracja od dnia 08-03-2024 10:00
Liczba miejsc 20
Zarejestrowanych 20
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.