Plakat informujący o zajęciach

Zapraszamy dzieci w wieku 9-12 lat na wyjątkowy cykl warsztatów z projektowania, druku i skanowania 3D, który odbędzie się w okresie od lutego do kwietnia 2025 roku (10 spotkań, raz w tygodniu).

Warsztaty podzielone są na dwie grupy, w zależności od poziomu zaawansowania:

  • grupa początkująca – zajęcia w środy, godz. 17:30-18:30, od 19 lutego do 23 kwietnia
  • grupa zaawansowana – zajęcia w czwartki, godz. 17:30-18:30, od 20 lutego do 24 kwietnia

Zakres warsztatów
Grupa początkująca:

  • poznanie budowy i mechanizmu działania drukarki 3D,
  • nauka podstaw projektowania 3D w programie Tinkercad,
  • tworzenie własnych projektów i wydruków 3D,
  • poznanie procesu powstawania przedmiotów 3D – od pomysłu do realizacji,
  • ciekawostki o zastosowaniach technologii 3D w świecie.

Grupa zaawansowana:

  • rozwinięcie umiejętności projektowania 3D w programie Tinkercad,
  • zapoznanie z działaniem skanera 3D,
  • realizacja zaawansowanych projektów 3D,
  • wdrażanie zaawansowanych funkcji projektowych,
  • ciekawostki o nowoczesnych zastosowaniach technologii 3D.

 Jak zapisać się na zajęcia?
1. Zgłoszenie: wyślij e-mail zgłoszeniowy z imieniem i nazwiskiem dziecka na adres   
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Weryfikacja poziomu: otrzymasz link do ankiety Forms, którą należy wypełnić razem z dzieckiem.  
     Ankieta pomoże przypisać uczestnika do odpowiedniej grupy.
3. Karta zapisu: w odpowiedzi otrzymasz również formularz zgłoszeniowy  na zajęcia, który należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć na pierwsze spotkanie.
4. Termin wypełnienia ankiety: prosimy o jej uzupełnienie do 12 lutego 2025 r.

Liczba miejsc w każdej grupie zajęciowej jest ograniczona do 10 osób. Pierwszeństwo udziału w grupie zaawansowanej mają uczestnicy warsztatów realizowanych w okresie od października do grudnia 2024 roku. Realizatorem zajęć jest Fundacja ZIEMIA I MY.

Zapraszamy na wystawę podsumowującą konkurs Książka Roku 2024 Polskiej Sekcji IBBY (Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych). Wystawa składa się z plansz promujących Laureatki i Laureatów ostatniej edycji konkursu w kategoriach:
- literackiej - książka dla mlodszych, książka dla starszych
- graficznej - książka obrazkowa/autorska, ilustracje
- Dziecko jest najważniejsze
- Upowszechnianie czytelnictwa
Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 26 lutego. Wstęp wolny!

Link do listy laureatów (klik tutaj)

 

Jaki kalendarz wybrać na rok 2025? Podpowiadamy. NIEKALENDARZ!
NIEKALENDARZ czyli kalendarz z wyzwaniem czytelniczym na każdy miesiąc. To inspiracje do aktywności z książką dla młodych czytelników i nie tylko. Składa się z 12 kart, z 3 zadaniami na każdy miesiąc. Jeśli chcecie wziąć udział to zapraszamy na Tyniecką. W sali dolnej znajdziecie kartę z zadaniami. Do zgarnięcia są dyplomy dla uczestników, którzy podjęli się wyzwania.
NIEKALENDARZ udostępniono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Biblioteka bierze udział w wyzwaniu. Za projekt i realizację materiałów odpowiada kolektyw Mamy Projekt, ilustracje wykonał Tomasz Kaczkowski.

Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat do wspólnego poznawania książek napisanych przez autorów z różnych stron świata! Raz w miesiącu poznajemy jedną z pięknie ilustrowanych książek uznanych autorów, m.in. z Macedonii Północnej, Estonii, Grecji, Słowenii, Chorwacji i Polski. Uczestnicy zajęć otrzymają bezpłatne „Łamigłówki Literackie” z zadaniami nawiązującymi do tematów poruszanych w prezentowanych książkach. Ponadto będziemy czytać, rysować i się bawić.

19 lutego przeczytamy książkę "Rzepy" (autorstwo: Ewi Jerokosta).

O książce:
To niezwykła książka z niecodziennymi bohaterami. Mały chłopiec w bucikach na rzepy obserwuje najrozmaitsze BUTY. Paradujące po ulicach, stojące w witrynach sklepów i szewskich warsztatów. Fotografuje je wzrokiem, żeby nie zapomnieć. Zwłaszcza te, które mają SZNUROWADŁA. Bo chciałby umieć je wiązać. Ale nie jest to takie proste. Najpierw chłopiec musi nauczyć się rozpoznawać swoje uczucia i rozwiązywać supły swojego serca…

Zapisy: kalendarz wydarzeń (klik tutaj), email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 646 46 49 (rezerwacja miejsc dotyczy dzieci).

Dwa razy w miesiącu spotykamy się na warsztatach połączonych z dyskusją o mandze, kulturze Japonii, symbolice i tematyce komiksów.

Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe techniki i materiały do tworzenia ilustracji, techniki rysowania postaci, w tym pozy i ruch. Uczą się dodawać kolory, efekty specjalne i wykończenia, aby tworzyć wciągające historie.

Prowadzenie: Joanna Burzyńska – jedna z inicjatorek powstania Klubu Czytelników Mangi działającego w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, wolontariuszka „Wioski Bullerbyn”; słuchaczka studiów z zakresu terapii zajęciowej; uczestniczka kursu rysunku i malarstwa w Studio Domin w Warszawie.

— dla osób w wieku 10-14 lat
— wstęp wolny! 
— 14, 28 lutego (piątki) godz. 17:00-18:30

Zapisy: kalendarz wydarzeń (klik tutaj), e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 646 46 49

Podkategorie