Odzyskiwanie miasta. Warsztaty z Danielem Chmielewskim.
W Warszawie mieszka prawie dwa miliony osób! Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez samochodu, niektórzy jeżdżą tylko komunikacją miejską, niektórzy wyskakują na rodzinne śniadania do kawiarni z kącikiem dziecięcym, niektórym musi wystarczać zniszczony plac zabaw na najbliższym podwórku. Tyle jest wizji miasta, ile jest mieszkańców. Warto się jednak zastanowić, co w mieście może służyć jak największej ilości osób, niezależnie czy są starzy, czy młodzi, biedni, czy bogaci. Podczas warsztatów będziemy rysować i dyskutować nad narzucanymi nam wizjami miasta i spróbujemy odpowiedzieć własną wizją. Od takich dyskusji zaczyna się prawdziwe odzyskiwanie miasta!
grupa wiekowa: 8+, młodzież
11 czerwca, godzina 11.00-12.30
Zapisy online / tel.: 22 646 46 49 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Daniel Chmielewski [1983], scenarzysta i rysownik komiksów (głównie dla dorosłych) i książek dla dzieci. Tworzy autobiograficzne eseje („Zapętlenie”, „Zostawiając powidok wibrującej czerni”), komiksy naukowe („Topografia uwagi” wraz z Zuzanną Kłyszejko) i dydaktyczne („Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” wraz z Katarzyną Szaulińską), adaptuje literaturę (krótkie komiksy „Bramy raju” na podstawie powieści Jerzego Andrzejewskiego i „Aptekara” na podstawie rozdziału z „Lubiewa” Michała Witkowskiego). W 2018 roku wyszła jego pełnometrażowa adaptacja powieści Olgi Tokarczuk „Anna In w grobowcach świata” pt. „Ja, Nina Szubur”. „Podgląd” z jego scenariuszem i rysunkami Marcina Podolca jako „Voyeurs” zostało wydane we Francji.
Z ilustratorem Maciejem Łazowskim przygotował książkę dla przedszkolaków „Burze kuchenne i bestie bezsenne”, a z malarką Magdą Rucińską książkę „Miasto Złotej”, która znalazła się na pokonkursowej liście bis Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.
Rysuje storyboardy, wykonuje ilustracje prasowe (głównie do reportaży społeczno-obyczajowych) i edukacyjne dla sportowców (m. in. dla drużyny siatkarskiej Asseco Resovia, komiksy w suplemencie Narodowego Modelu Gry PZPN – „Psychologia w piłce nożnej”).
Od wielu lat prowadzi stałe zajęcia, cykle i pojedyncze warsztaty z narracji komiksowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Warsztaty realizowane w ramach projektu "Z natury wzięte" finansowane z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022
WAŻNE DLA UCZESTNIKÓW
Informujemy, że podczas wszystkich wydarzeń projektu "Z natury wzięte" będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych. Biorąc udział w spotkaniu czy wydarzeniu w ramach projektu uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie wizerunków ich i ich dzieci na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń. Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo Państwa danych.
Szczegóły wydarzenia
Data rozpoczęcia | 11-06-2022 11:00 |
Data zakończenia | 11-06-2022 12:30 |
Liczba miejsc | 20 |
Zarejestrowanych | 13 |
Dostępne miejsca | 7 |