empik go plakat Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI umożliwia od 3 stycznia 2022 r. bezpłatne wypożyczanie e-booków i audiobooków z serwisu Empik Go. Użytkownik uzyskuje dostęp na 30 dni do pełnej oferty 30 000 ebooków oraz 25 000 audiobooków, podcastów, produkcji oryginalnych Empik Go. Usługa dostępna jest na wszystkich czytnikach, również Kindle.

 

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy Biblioteki Publicznej im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy nie posiadający zadłużeń na koncie bibliotecznym. Aby mieć dostęp do książek i audiobooków wystarczy przesłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W treści wiadomości proszę podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. 
Liczba kodów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Terminy wydawania kodów
W poszczególnych miesiącach kody będą wydawane (do wyczerpania kodów) w odpowiedzi na e-maile przesłane od dnia: 3 stycznia, 1 lutego, 1 marca, 1 kwietnia, 4 maja, 1 czerwca, 1 lipca, 1 sierpnia, 1 września, 3 października, 2 listopada, 1 grudnia. 
Uwaga: Wcześniej wysyłane e-maile nie będą brane pod uwagę.

 

 

 

 

 

 

Jak wykorzystać kod?
- kod należy aktywować w miesiącu jego obowiązywania (30 dni użytkowania liczone jest od daty aktywacji kodu czyli nie później niż ostatniego dnia miesiąca)
- każdy czytelnik może otrzymać w danym miesiącu 1 kod dostępu do platformy Empik Go
- jeden kod uprawnia do korzystania z aplikacji na dwóch urządzeniach


Rejestracja

Aby wykorzystać kod:
- wejdź na stronę  https://www.empik.com/go/biblioteki/kod
- wpisz kod otrzymany od biblioteki
- zarejestruj się lub zaloguj na stronie https://www.empik.com/
- pobierz aplikację Empik Go na system iOS lub Android.
Korzystanie z kodów do aplikacji Empik Go jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

 

Zakup części kodów dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 (Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków). 


Najczęściej zadawane pytania 

 • Jak długo ważny jest kod biblioteczny?
  Kod ważny jest 30 dni od daty aktywacji i musi zostać aktywowany w miesiącu swojej ważności - najpóźniej ostatniego dnia miesiąca (kod z datą aktywacji w sierpniu musi zostać aktywowany najpóźniej 31 sierpnia). Biblioteka przekazując kody poinformuje o dacie jego ważności.

 • Co zrobić w sytuacji gdy nie zdążę aktywować pobranego kodu?
  W przypadku niewykorzystania kodu w danym miesiącu, ważność kodu wygasa. 

 • Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, żeby skorzystać z kodu?
  Tak. Kody przekazywane są przez biblioteki wyłącznie swoim czytelnikom. To biblioteka przeprowadza proces weryfikacji i przekazuje kod uprawnionym osobom.

 • Czy korzystanie z aplikacji Empik Go w ramach pakietu bibliotecznego jest bezpłatne?
  Tak, po uruchomieniu kodu uzyskiwany jest bezpłatny dostęp do ebooków, audiobooków i podcastów, które wykupiła Biblioteka Publiczna im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów w ramach abonamentu Empik Go.

 • Czy istnieje limit przeczytanych/odsłuchanych książek?
  Abonament biblioteczny jest analogiczny do abonamentu Audiobooki i Ebooki i zapewnia dostęp to prawie 32 tysięcy ebooków, ponad 6 tysięcy audobooków i ponad 12 tysięcy podcastów. Użytkownik może przeczytać/odsłuchać w ciągu miesiąca do 20 książek (w przypadku podcastów czy seriali audio jeden sezon traktowany jest jako jedna książka). 

 • Na ilu urządzeniach mogę korzystać z Empik Go dla bibliotek?
  W ramach abonamentu można odsłuchiwać/czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach. 

 • Czy mogę czytać / słuchać w trybie offline bez dostępu do Internetu?
  Bez połączenia internetowego możliwe jest czytanie e-booków / słuchanie audiobooków wcześniej pobranych do Biblioteki w aplikacji Empik Go. Aplikacja przechodzi wówczas w tryb offline. Brak połączenia internetowego uniemożliwia przeglądanie ofert i dodawanie tytułów do biblioteki.

 • Czy mogę przedłużyć abonament biblioteczny?
  Abonament biblioteczny wygasa automatycznie po 30 dniach od aktywacji. Można uzyskać do niego ponowny dostęp uzyskując kod na kolejny miesiąc wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.