Warszawa czyta w Powsinie - Mokotów czyta w Powsinie

W najbliższą sobotę spotkacie nas w Parku Kultury w Powsinie na pikniku rodzinnym „Warszawa czyta w Powsinie - Mokotów czyta w Powsinie”, na terenie placu zabaw i w Małym Amfiteatrze od 12.00 do 16.00!

W programie:
-12.00 „Muzyczne fanfary” – koncert dla dzieci
W samo południe zapraszamy najmłodszych do wysłuchania koncertu z trąbką w roli głównej. Podczas spotkania dowiemy się skąd wydobywają się dźwięki i kto najgłośniej gra w orkiestrze! Usłyszymy utwory klasyczne i rozrywkowe, mniej lub bardziej znane. Muzyczne fanfary zagra Małgorzata Dzikowska - pierwszy trębacz - solistka w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

-13.00 „Co w wierszach piszczy?” – wspólne czytanie wierszy i tworzenie ilustracji
Jak wygląda dom, w którym śmieszy? Czym może skończyć się psia niedziela? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w wierszach, które będziemy czytać, a potem wspólnie z dziećmi ilustrować.
Do czytania zaprasza Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski!

-14.00 Bajki Pana Poety - spotkanie autorskie dla dzieci
Pan Poeta to największy – bo prawie dwumetrowy – bajkopisarz, autor zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią. W swoich dowcipnych książeczkach pokazuje ludzkie przywary i pomaga rozwiązywać ważne (nie tylko) dziecięce sprawy. W niezwykle angażujący sposób Pan Poeta przedstawi najmłodszym ptasią menażerię - „Pawia, co ogon miał z przyjaźni”, „Kaczkę, co przebrała miarkę”, „Kruka, co kracze pokrakanie”.

-15.00 „Rysunkowe safari” – wspólne czytanie wierszy i tworzenie ilustracji
W jakim nastroju bywa wielbłąd? Czy żółw jeździ koleją? Kogo czasem gryzą pchły? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w wierszach dla dzieci, które będziemy czytać, a potem wspólnie z nimi ilustrować.

Ponadto:
-Plenerowa czytelnia książek i czasopism dla dzieci, to wózek pełen książek i czas na rodzinne czytanie!
-Studio baśni – przestrzeń do tworzenia bajkowych rekwizytów (kwietne korony, magiczne różdżki, skrzydła motyli… i wszystko to, co podpowie wyobraźnia)
-„Baw się z Pippi” - zagadkowy rajd dla dzieci z nagrodami! Najmłodszych zapraszamy do rozwiązywania zagadek, literackich łamigłówek i zadań o przewrotnej bohaterce książek Astrid Lindgren - Pippi Pończoszance.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 08-08-2020 12:00
Data zakończenia 08-08-2020 16:00
Liczba miejsc
Zarejestrowanych 0
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie