Laboratorium Teatru Dokumentalnego i Storytellingu dla Młodzieży

Warsztaty Teatru Dokumentalnego i Storytellingu dla Młodzieży.


Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby Twoje historie stały się nie tylko słowami, ale także prawdziwym spektaklem? Jeśli tak, to te warsztaty są dla Ciebie! Przygotuj się na odkrywanie magicznego świata storytellingu i teatru dokumentalnego w niezwykle kreatywny sposób.

Co na Ciebie czeka?
Rozwinięcie umiejętności storytellingu: Nauczymy Cię, jak budować fascynujące opowieści.
Wzmacnianie zdolności kreatywnego myślenia: Odkryjesz, jak wyrazić siebie poprzez sztukę, tworząc unikalne ilustracje do Twoich historii.
Budowanie więzi: Razem z rówieśnikami stworzysz prawdziwą społeczność twórców, dzieląc się swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Dlaczego warto?
Bo to szansa na poznanie siebie: Przez refleksję nad własnymi historiami dowiesz się, co sprawia, że jesteś wyjątkowy, a jednocześnie zrozumiesz, jak Twoje doświadczenia łączą Cię z innymi.
Bo to podróż przez różnorodność: Warsztaty otworzą przed Tobą drzwi do świata różnorodnych perspektyw i kultur, dzięki czemu poszerzysz swoje horyzonty.
Bo to szansa na zabłyszczenie: Na zakończenie, przedstawisz swoje historie publiczności w niesamowitym projekcie teatru dokumentalnego!

Kiedy?
(poniedziałki) godzina 16.30-18.30
Blok warsztatowy trwa od lutego do końca marca.
Pierwsze zajęcia już 5 lutego 2024 r.
Zapraszamy osoby w wieku 11-14 lat

Nie zwlekaj! Dołącz do naszej twórczej społeczności i razem z nami odkrywaj moc opowiadania historii!
Zapisz się już teraz i przygotuj się na niezapomniane chwile pełne śmiechu, odkryć i nowych przyjaźni!
Zapisy on-line (kalendarz wydarzeń)

O prowadzącej:
Roza Sarkisian - reżyserka teatralna i kuratorka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Teatralnej na Narodowym Uniwersytecie Sztuki im. I. P. Kotlarewskiego w Charkowie (2012) oraz Wydziału Socjologii Politycznej na Narodowym Uniwersytecie im. W. N. Karazina w Charkowie (2009). W latach 2017-2019 Roza pracowała jako główny reżyserka teatralny w Pierwszym Ukraińskim Akademickim Teatrze dla Dzieci i Młodzieży we Lwowie. W latach 2017-2019 pracowała jako reżyserka teatralny w Narodowym Akademickim Teatrze Dramatyczno-Muzycznym w Iwano-Frankowsku.
W okresie artystycznym w Charkowie była założycielką i dyrektorką artystyczną niezależnego Teatru De Facto (2012-2017), gdzie wyreżyserowała sztukę Ja, mein Führer Brigitte Schweiger, performance VO(Y)NA, post-dokumentalny spektakl Muzeum Pokoju. Muzeum wojny, Zabić kobietę i inne produkcje.

Wśród jej ostatnich najbardziej docenianych prac są: Mój dziadek kopał. Mój tata kopał. Ale ja nie będę (koprodukcja ukraińsko-polska, współreżyseria: Agnieszka Błońska, 2016); Teoria wielkiego filtra (Teatr Współczesnego Dialogu, Połtawa, 2017); Psychoza (Teatr Aktor w Kijowie, 2018); Piekne, piekne, pienke czasy (Pierwszy Teatr we Lwowie, 2018); i Makbet (Akademicki Teatr Dramatyczny im. Łesi Ukrainki we Lwowie, 2019), H-effect na podstawie Hamleta Shakespeare'a i Hamletmaschine Heinera Mullera (koprodukcja ukraińsko-polsko-niemiecka, NGO "Art-Dialog", 2020), Radio Mariia Joanny Wichowskiej i Krysi Bednarek (Teatr Powszechny w Warszawie, 2022), Ship. Bridge. Body (koprodukcja Teatr Dramaturgów w Kijowie, Schaubühne Lindenfels w Leipzig, Festspielhaus Hellerau, Dresden, 2023), Fucking Truffaut (koprodukcja Fundacja Reszka, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Gorki Theater in Berlin, 2023)

Jej produkcje poruszające tematy pamięci zbiorowej, tożsamości narodowej, manipulacji politycznej, nienormatywności i opresji społecznej zdobyły kilka nagród i zaproszeń na wiele festiwali w Ukrainie i za granicą.

Roza jest laureatką konkursu British Council Ukraine "Taking the Stage 2017", a także stypendium Gaude Polonia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w 2017 r., Międzynarodowych Grantow Mobilności "Culture Bridges", Stypendium Ukraińskiej Fundacje Kulturowej, Culture Moves Europe, Stypendium Artystycznego Prezydenta Ukrainy na lata 2019/2020, Stypendium Artystycznego Miasta Warszawa 2023. Zdobyła również nagrodę "Osobowość Roku 2018 Miasta Lwowa" w kategorii Teatr.

Jest inicjatorką, kuratorką i reżyserką licznych projektów artystycznych i edukacyjnych dla młodzieży i dzieci, takich jak festiwale "Drama Teen Lab"(2019, Lwow), "Młodzi reżyserzy dla dzieci" (2018, Lwow), realizowane w Pierwszym Teatrze we Lwowie, "Głosy sąsiedztwa" (2019, Lwow), Teatr Dokumentalny dla dzieci (2022/2023, Kahl-im-Maine, Niemcy), Festiwal Korczak: Focus Ukraina (2022, Warszawa), Warsztaty z kino i teatru (2022, Warszawa) . Prowadziła również liczne warsztaty dla nastolatków i tworzyła spektakle z udziałem młodych aktorów nieprofesjonalnych i osób niepełnosprawnych.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 05-02-2024 16:30
Data zakończenia 05-02-2024 18:30
Liczba miejsc 15
Zarejestrowanych 13
Dostępne miejsca 2
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie