Korepetycje z komunikacji wizualnej. Portfolio

Korepetycje z komunikacji wizualnej, to cykl spotkań wykładowych dla uczniów licealnych, studentów i dorosłych pragnących poznać podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem. W trakcie naszych 6 spotkań podzielonych na 3 bloki tematyczne poznamy:
W bloku 1: historię projektowania (zarówno wzornictwa przemysłowego, jak i projektowania graficznego), zapoznamy się z teoretycznymi zagadnieniami z dziedziny percepcji, komunikacji i teorii koloru. Odniesiemy się do związków między sztuką i projektowanie oraz, nowymi mediami.
Termin spotkań on-line: 9 i 13 listopada, godzina 17.00
W bloku 2: podstawy programów Gimp i Canva, nauczymy się jak obrabiać zdjęcia i poznamy podstawy projektowania.
Termin spotkań on-line 16 i 20 listopada, godzina 17.00
W bloku 3: porozmawiamy o siatkach, typach publikacji, teorii projektowania, zbierzemy wiedzę i nabyte umiejętności, aby wspólnie spróbować zaprojektować portfolio. Ponadto porozmawiamy o praktycznych kwestiach związanych z zawodem grafika, jak szukać pracy, jak pracować zdalnie, jak łączyć pracę artystyczną i projektową, jak radzić sobie w świecie sztuki, oraz jak poradzić sobie na studiach artystycznych.
Termin spotkań on-line 23 i 27 listopada, godzina 17.00
Prowadzenie: Witold Dąbrowski - projektant graficzny, ilustrator, malarz i artysta wizualny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Warsztaty odbędą się na platformie zoom, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na III blok zajęć.

Szczegóły wydarzenia

Data wydarzenia 27-11-2020 5:00
Data wydarzenia 27-11-2020 6:00
Ilość miejsc Nielimitowany