Druk 3D warsztaty z projektowania - cykl zajęć dla zaawansowanych

GRUPA ZAAWANSOWANA 

26 października o godz. 17.30 zapraszamy dzieci w wieku 10-14 lat na cykl warsztatów projektowania 3D. Zajęcia są skierowane do dzieci, które wcześniej brały udział w warsztatach dla początkujących w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI.  

Zajęcia dla dzieci od 10 do 14 roku życia. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prosimy o przestrzeganie kryterium wiekowego przy zapisie na zajęcia.  

Warsztaty odbywają się w czwartki w godzinach 17.30-18.30 (9 zajęć). Terminy zajęć: 26.10, 2.11, 9.11, 16.11, 23.11, 30.11, 7.12, 14.12, 21.12

Tematy zajęć:

W ramach przypomnienia wykonywanie elementów:    

1. Zawieszki z imieniem dla zwierzątka lub maskotki.

2. Nauka obsługi Slicera, czyli programu służącego do zamiany modelu na program dla drukarki i samodzielne wydrukowanie stworzonego elementu takiego jak dwuczęściowy stojak na kredki.

3. Pobranie wybranych przedmiotów ze strony thingiverse i wydrukowanie ich.

4. Łączenie przedmiotów odnalezionych w internecie i drukowanie przy pomocy podpór.

5. Wykonywanie elementów z nieregularnymi kształtami typu jajko Voronoi’a.

7. Nauka pomiaru suwmiarką i przy jej pomocy zaprojektowanie elementów tworzących działający mechanizm zabawki – np. stworzenie latającego bączka https://www.thingiverse.com/thing:3867577.

6. Wykonanie ozdób na mikołajki i samodzielne wstawienie przez dzieci.

8. Wykonanie ozdób na choinkę takich jak bombka z wycięciami zaprojektowanymi samodzielnie przez dzieci.

9. Zabawa przy wykorzystaniu modelowania w czasie rzeczywistym taka jak tworzenie Domino, tworzenie domu z przedmiotów lub stworzenie swojego elementu.

Jeżeli pojawi się taka możliwość to zaprezentowanie działania drukarki wielokolorowej lub drukarki do wykonywania elementów z żywicy (tylko moment wykonywania druku w zamkniętej komorze bez przygotowania i ściągania elementów), pokazanie naświetlarki UV do utwardzania elementów. Możliwość także pokazania multimetru do pomiaru zużycia baterii lub czy przewód nie jest uszkodzony.


Prowadzący:

Paweł Romanowski - absolwent wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Tematyka moich prac dyplomowych dotyczyła druku 3D w technice FDM oraz technice druku z żywicy. Pracuję w firmie zajmującej się projektowaniem i programowaniem układów elektronicznych. Moje zainteresowania to naprawa elektroniki używanej w domu oraz gra na instrumentach (głównie na gitarze, ale także na pianinie). Zajęcia z druku 3D w bibliotece na Mokotowie zacząłem prowadzić w kwietniu tego roku.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 26-10-2023 17:30
Data zakończenia 26-10-2023 18:30
Liczba miejsc