Druk 3D - projektowanie dla początkujących

Zapraszamy dzieci od 8 roku życia do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów "Druk 3D - projektowanie dla początkujących". Podczas zajęć zajmiemy się projektowaniem obiektów przestrzennych (zabawki, przedmioty użytkowe) w programie Tinkercad. Poznamy drogę tworzenia projektu: od pomysłu, po realizację, a gotowe modele urzeczywistnimy w postaci wydruków, które uczestnicy będą mogli zabrać do domu. W trakcie cyklu dzieci nauczą się projektować modele również według własnej koncepcji.

Zajęcia realizowane są w mieszanym trybie nauczania (stacjonarny, online), pierwsze zajęcia odbędą się w bibliotece 8 września, o godzinie 17.00. Uwaga! Przed zajęciami stacjonarnymi w celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID19, należy zapoznać się z zasadami uczestnictwa w spotkaniu.

  • Z zajęć korzystają wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych.
  • Podczas przebywania dziecka na zajęciach rodzice/opiekunowie nie mogą pozostawać na terenie placówki, po przyprowadzeniu dziecka, placówkę należy opuścić i przybyć po zakończeniu zajęć.
  • Osoby korzystające z zajęć zachowują bezpieczną odległość od innych uczestników warsztatów (rekomendowane są 2 metry).
  • Uczestnicy zobowiązani są do przybycia na zajęcia/warsztaty nie wcześniej niż 10 minut przed rozpoczęciem, a po zakończeniu opuścić budynek Biblioteki.
  • Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania podczas zajęć/warsztatów pokarmów i napojów.
  • Przed rozpoczęciem warsztatów obowiązkowo należy zdezynfekować ręce środkiem dezynfekcyjnym znajdującym się w dozowniku na korytarzu placówki przy wejściu do budynku.
  • Podczas kichania i kaszlu należy zakrywać łokciem usta i nos.
  • Uczestnicy zajęć nie mogą korzystać z przyborów/materiałów, których używają inni uczestnicy zajęć/warsztatów.
  • Stanowiska pracy warsztatowej oraz narzędzia edukacyjne są każdorazowo dezynfekowane po każdych zajęciach/warsztatach.

Cykl trwa trzy miesiące: każdy torek od 8 września do 24 listopada. Terminy spotkań stacjonarnych: 8 września, 6 października, 3 listopada. 

Działanie odbywa się w ramach projektu „Kluby kreatywności w bibliotekach - druga edycja", będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2019-2020 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Szczegóły wydarzenia

Data wydarzenia 09-08-2020 5:00 pm
Data wydarzenia 09-08-2020 6:00 pm
Data rozpoczęcia rejestracji 09-02-2020 3:00 pm
Ilość miejsc 6
Zarejestrowanych 6
Dostępne miejsca 0
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie