Spotkanie autorskie i działania on-line z Anną Salamon

Spotkanie autorskie i działania on-line z Anną Salamon

W witrynie biblioteki można oglądać do 15 czerwca prace Anny Salamon do "Literkowej książki". Tego samego dnia można również uczestniczyć w spotkaniu i działaniach on-line z ilustratorką, w ramach finisażu wystawy.

Ilustracje do "Literkowej książki" zaskakują techniką jaką zostały zrobione. Szydełko, materiały, kolorowe włóczki, kordonki, nici... to nie lada gratka dla wszystkich miłośników prac ręcznych.

Zapraszamy dzieci, młodsze i starsze na spotkanie podczas którego:
- dowiemy się jak powstawała "Literkowa książka"
- zobaczymy szydełkowe ilustracje
- wykonamy nowy zestaw liter do książki
- będziemy współtworzyć wirtualną wystawę prac!


Potrzebne będą: papier A4, coś do rysowania (mazaki/kredki), nożyczki, klej, kolorowy papier.

Wstęp wolny, zapisy mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc ograniczona.

Spotkanie odbędzie się na platformie zoom, do której uczestnicy dostaną link z hasłem dostępu.

ZAPRASZAMY! 15 czerwca, godzina 17.00

Data wydarzenia 06-15-2020 5:00 pm
Data wydarzenia 06-15-2020 6:00 pm
Ilość miejsc Nielimitowany

Spotkanie autorskie z Martą Guzowską

Spotkanie autorskie z Martą Guzowską

W tajemniczych okolicznościach ginie rękopis wielkiego kompozytora, a konserwatorka stwierdza, że list wykradł ... duch Chopina! To właśnie od wycieczki po dworku rodziny Chopinów rozpoczyna się akcja książki "Detektywi z Tajemniczej 5". Bohaterowie mają nie lada wyzwanie z rozwiązaniem zagadki ze zniknięciem manuskryptu.

Jeśli lubicie opowieści z dreszczykiem, to koniecznie sięgnijcie do książki i spotkajcie się z autorką serii - Martą Guzowską. Zapraszamy do udziału w spotkaniu on-line 14 lipca, o godzinie 11.00.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, do której uczestnicy dostaną link z hasłem dostępu.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data wydarzenia 07-14-2020 11:00 am
Data wydarzenia 07-14-2020 12:30 pm
Ilość miejsc Nielimitowany

Druk 3D - warsztaty dla klasy szkolnej

Druk 3D - warsztaty dla klasy szkolnej

„Druk 3D. Projektowanie 3D”, to warsztaty realizowane przez Multimedialną Bibliotekę w sali komputerowej szkoły uczestniczącej w akcji „Lato w mieście”.

Program:

Podczas zajęć poznamy zastosowanie technologii cyfrowej i druku 3D w wielu dziedzinach, począwszy od twórczości artystycznej, przez wyrób części zamiennych, aż po wydruki hobbystyczne. Zajmiemy się projektowaniem obiektów przestrzennych w programie Thinkercad i pod okiem instruktorów rozpoczniemy przygodę z trójwymiarem. Poznamy drogę tworzenia projektu: od pomysłu, po realizację, a gotowe modele  urzeczywistnimy w postaci wydruku. Uczniowie zaprojektują w programie Thinkercad modele nasadek do ołówków. Ich prace zostaną wydrukowane i dostarczone do szkoły do 22 lipca.

Wymagania techniczne:

Bibliotekarze (2 osoby), na dzień przed realizacją warsztatów zainstalują w klasie szkolnej rzutnik, laptop, projektor i kamerę internetową, która umożliwi kontakt grupy z prowadzącymi spotkanie. Uczniowie pracują w szkolnej sali komputerowej – jedno dziecko przy jednym komputerze. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Chrome.

Prośba do koordynatora akcji o podłączenie urządzeń (laptop, rzutnik, kamera) w dniu realizacji warsztatów i połączenia się z prowadzącymi z biblioteki za pośrednictwem platformy zoom i witryny Tinkercad (Prosimy o podanie adresu mailowego, na który prześlemy link z hasłem dostępu do platform).

Wielkość grupy: max. 12 osób (wytyczne MEN, GIS, MZ)

Wiek uczestników: 8+ (wymagana umiejętność korzystania z myszki komputerowej)

Data wydarzenia 07-15-2020 11:00 am
Data wydarzenia 07-17-2020 12:30 pm
Ilość miejsc Nielimitowany