K'nex. WARSZTATY 

mieszany tryb nauczania (stacjonarny, on-line)

 

Knex 2020 nowy

 

K'NEX to zestawy klocków, które pozwalają na zbudowanie niezwykłych konstrukcji, maszyn i pojazdów. Każda budowla to okazja do wyjaśnienia rożnych zjawisk fizycznych poprzez krótkie pokazy i eksperymenty. Dzięki uczestnictwu w zajęciach dziecko może rozwijać prostą wiedzę techniczną, wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. 

Cykl zajęć obejmuje:

- podstawy budowania z klocków KNEX
- proste maszyny – np. wiatrak, samochód
- proste konstrukcje architektoniczne – np. most
- wykorzystanie energii elektrycznej, słonecznej, wiatrowej
- sterowanie i programowanie zbudowanych urządzeń za pomocą paneli sterujących KNEX i komputera

 

 

 

 

 

Wiek uczestników: 8+

Data: czwartki, godzina 17.00, warsztaty realizowane są w cyklu od 17 września do 26 listopada. Terminy spotkań stacjonarnych: 17 września, 1 października, 8 października, 29 października, 5 listopada, 26 listopada. Pozostałe czwartkowe zajęcia realizowane są on-line na platformie Zoom.
Liczba miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń)

Uwaga! Przed zajęciami stacjonarnymi w celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID19, należy zapoznać się z zasadami uczestnictwa w spotkaniu.

Zasady uczestnictwa w spotkaniu stacjonarnym: 
- Z zajęć korzystają wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych.
- Podczas przebywania dziecka na zajęciach rodzice/opiekunowie nie mogą pozostawać na terenie placówki, po przyprowadzeniu dziecka, placówkę należy opuścić i przybyć po zakończeniu zajęć.
- Osoby korzystające z zajęć zachowują bezpieczną odległość od innych uczestników warsztatów (rekomendowane są 2 metry).
- Osoby korzystające z zajęć noszą osłonę nosa i ust, ewentualnie przyłbicę.
- Uczestnicy zobowiązani są do przybycia na zajęcia/warsztaty nie wcześniej niż 10 minut przed rozpoczęciem, a po zakończeniu opuścić budynek Biblioteki.
- Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania podczas zajęć/warsztatów pokarmów i napojów.
- Przed rozpoczęciem warsztatów obowiązkowo należy zdezynfekować ręce środkiem dezynfekcyjnym znajdującym się w dozowniku na korytarzu placówki przy wejściu do budynku.
- Podczas kichania i kaszlu należy zakrywać łokciem usta i nos.
- Uczestnicy zajęć nie mogą korzystać z przyborów/materiałów, których używają inni uczestnicy zajęć.
- Stanowiska pracy warsztatowej oraz narzędzia edukacyjne są każdorazowo dezynfekowane po zajęciach.
- Sala warsztatowa jest każdorazowo wietrzona przed i po  zajęciach.

 

Jesteś zainteresowany warsztatami, a nie ma już miejsc? Skontaktuj się z instruktorem pisząc w temacie maila LISTA REZERWOWA K’NEX Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Działanie odbywa się w ramach projektu „Kluby kreatywności w bibliotekach - druga edycja", będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2019-2020 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.