Kalendarz wydarzeń

poniedziałek. 18 styczeń, 2021 - niedziela. 24 styczeń, 2021
Tydzień 03
poniedziałek. 18 styczeń, 2021
5:00

Historia i teoria designu. Wykłady online

Zapraszamy młodzież i dorosłych na cykl wykładów pt. „Historia i teoria designu”. Poznamy historię projektowania (zarówno wzornictwa przemysłowego, jak i projektowania graficznego), zapoznamy się z teoretycznymi zagadnieniami z dziedziny percepcji, komunikacji i teorii koloru. Odniesiemy się do związków między sztuką i projektowaniem oraz nowymi mediami.

Terminy spotkań on-line:

18 stycznia, godz. 17.00 - „Od prehistorii do prasy Gutenberga”,

19 stycznia, godz. 18.30 - „Od Gutenberga do I Wojny Światowej”,

22 stycznia, godz. 17.00 - „Od awangard do końca II Wojny Światowej”,

25 stycznia, godz. 17.00 - „Od II Wojny Światowej do współczesności”,

26 stycznia, godz. 18.30 - „Teoria percepcji i komunikacji w projektowaniu”,

29 stycznia, godz. 17.00 - „Teoria koloru i projektowanie na siatkach”.

Prowadzenie: Witold Dąbrowski - projektant graficzny, ilustrator, malarz i artysta wizualny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wykłady odbędą się na platformie zoom, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie biblioteki w kalendarzu wydarzeń.

Zapisy prowadzone są na cały cykl zajęć. Zapraszamy!

środa. 20 styczeń, 2021
2:00

Język angielski dla dorosłych

Zapraszamy na bezpłatny kurs językowy dla dorosłych. Mile widziane osoby, które chciałyby odświeżyć sobie podstawy języka angielskiego. Podczas kursu uczestnicy doskonalą kompetencje komunikacyjne, uczą się gramatyki i słownictwa przydatnego podczas podróży zagranicznych, spędzają czas w miłym towarzystwie i atmosferze.

Zajęcia realizowane są on-line już od października 2020 r. Od 20 stycznia można dołączyć do grupy już istniejącej.

Data: środa, godz. 14.00

Forma zajęć: on-line (platforma Zoom)

Czas trwania: 45 min.- 1 godz.     

Liczba miejsc ograniczona

Początek zajęć - 20 stycznia 2021 r.

4:30

Język angielski dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat (nowa grupa) na bezpłatne zajęcia nauki języka angielskiego! Zajęcia prowadzone są metodą immersji językowej tj. zanurzenia w języku angielskim. Metoda ta uznawana jest za najskuteczniejszą, gdyż najbardziej zbliżona jest do naturalnego procesu zdobywania kompetencji językowych dziecka. Oznacza to, że prawie przez cały czas zajęć dzieci osłuchują się z wypowiedziami prowadzącego. Nauczyciel poprzez pokazywanie, gesty, mowę ciała przekazuje informacje w taki sposób, aby dziecko zrozumiało znaczenie słów. 

Data: środa, godz. 16.30

Forma zajęć: on-line (platforma Zoom)

Czas trwania: ok. 30 min.     

Liczba miejsc ograniczona, zapisy on-line 

Początek zajęć - 20 stycznia 2021 r.

sobota. 23 styczeń, 2021
11:00

Warsztaty online z Marią Dek-Lewandowską

Maria Dek-Lewandowska Ilustratorka i autorka książek obrazkowych. Absolwentka University of the Arts London i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współpracuje z wydawnictwami krajowymi i zagranicznymi. Dla Dwóch Sióstr zilustrowała "Ole! Hiszpania dla dociekliwych" i "Przeplatalińskich", dla wydawnictwa Warstwy "Czary na Białym" (wyróżnienie graficzne w konkursie Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY), dla wydawnictwa Chmurrra Burrra "Kto odwiedził muchomorka?", dla Wytwórni "Kiedy będę duży". Mieszka i tworzy w Białowieży.

23 stycznia, o godzinie 11.00 zapraszamy dzieci od 6 roku życia, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach plastycznych z ilustratorką! Każdy uczestnik proszony jest o przygotowanie swoich ulubionych materiałów plastycznych: mazaki, kredki, ołówki, flamastry, cienkopisy, pastele oraz papier A4, a także owoce i warzywa, które są w domu.

Liczba uczestników zajęć jest ograniczona, zapisy online.

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.