Kalendarz wydarzeń

sobota, listopad 18, 2023
10:00

Warsztaty dla kobiet

Klub Rodzica na Mokotowie zaprasza na Warsztaty dla Kobiet, które odbędą się w Multimedialnej Bibliotece przy ul. Tynieckiej 40a.

18 listopada godz.10.00-15.00

I spotkanie - Poznanie siebie oraz moje oczekiwania i innych wobec mnie

25 listopada godz. 12.00-17.00

II spotkanie - pełnione role a moje pragnienia i ich wpływ na moje relacje

Temat: Jaką kobietą pragnę być?

Jeśli biegniesz codziennie przez życie i masz poczucie, że gubisz to, co najcenniejsze? To zapraszamy Cię do zatrzymania przy kawie, herbacie w gronie kobiet. Będzie to czas na refleksję, rozmowy. Czas na bycie ze sobą i przy sobie. Podczas warsztatów będziemy odkrywać lub na nowo odnajdywać swoją kobiecość i przyglądać się temu, za czym tęsknimy.

Warsztaty pozwolą Ci na nowo spojrzeć na siebie, swoją historię i relacje z innymi.

Podczas nich będziesz mogła przyjrzeć się sobie, poznać swoje pragnienia i oczekiwania oraz zobaczyć, co jest Twoim zasobem, na którym możesz budować swoją przyszłość.

Kilka słów o prowadzących:

Joanna Dylejko-Tkaczyk - Od początku związana z Fundacją Twórcza Kobieta, współautorka kilku warsztatów. Pedagog z doświadczeniem dydaktycznym i trenerskim. Specjalizuje się w pracy z kobietami. W ostatnich latach związana zawodowo z Domem Samotnej Matki w Chyliczkach.

Monika Renard-Hasik – Współzałożycielka Fundacji Twórcza Kobieta. Psycholog z doświadczeniem trenerskim, specjalizuje się w pracy z kobietami. Obecnie w trakcie certyfikacji na terapeutę uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP. Autorka programów warsztatowych realizowanych przez Fundację. Współpracowała przez ostatnie lata z Domem Samotnej Matki w Chyliczkach.

Zapisy zbieramy poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie bezpłatne, zadanie dofinansowane w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Po pierwsze Rodzina 2023, Mamy MOC-Kluby Rodzica

10:00

II Mokotowska Żywa Biblioteka

II Mokotowska Żywa Biblioteka

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w II MOKOTOWSKIEJ ŻYWEJ BIBLIOTECE, która odbędzie się w sobotę 18 listopada w godzinach 10:00-13:00 na pierwszym piętrze w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Dzielnicy Mokotów, ul. Tyniecka 40A*.

Wydarzenie rozpocznie recital Grzegorza Płonki.

https://www.youtube.com/watch?v=sXLS_qKIF9c&ab_channel=FundacjaMigawka

 

===

 

Idea Żywej Biblioteki ma już prawie 30 lat – pierwszy raz zorganizowana została na Festiwalu Roskilde w Danii w 1993 roku. Korzysta z analogii człowieka, którego można czytać jak książkę i który jak książka opowiada swoją historię. Polega więc na stolikowym spotkaniu twarzą w twarz i rozmowie z osobami należącymi do grup dyskryminowanych oraz traktowanych stereotypowo. Żywe Książki są gotowe w kameralnej atmosferze odpowiedzieć na Twoje pytania: o wykonywaną przez nie pracę, o ich doświadczenia, ich trudności, o to, jak postrzegają swoją nieprzeciętność, jak trafili w to miejsce, w którym są dziś, czego żałują, co by zmienili.

W naszej żywej Bibliotece zasiądą m.in.:

– osoba-pomagacz z doświadczeniem kryzysu psychicznego

– osoba-terapeuta z niepełnosprawnością ruchową

– osoba-muzyk z głębokim niedosłuchem

i inni

 

===

 

Organizatorzy:

- Partnerstwo lokalne „Dla Mokotowa” Moje Wierzbno

- Partnerstwo lokalne „Dla Mokotowa” Mój Służewiec

- Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów

- Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego

- Stowarzyszenie W Stronę Marzeń

 

==

 

Wstęp wolny

 

==

 

II Mokotowska Żywa Biblioteka jest współfinansowana ze środków Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w ramach projektu "Aktywni Sąsiedzi na Wierzbnie i Służewcu" realizowanego przez Stowarzyszenie W Stronę Marzeń.

 

==

 

* Miejsce dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

** Lista Żywych Książek może jeszcze ulec zmianie. Prosimy śledzić naszą stronę.

 

===

 

Wydarzenie jest efektem współpracy Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego oraz partnerstw lokalnych Moje Wierzbno i Mój Służewiec zawiązanej w ramach projektu „Kompleksowe wsparcie osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi w dzielnicy Mokotów" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.