Warsztaty z Anną Kaźmierak

5 grudnia o godz. 11.00 zapraszamy na warsztaty z Anną Kaźmierak pt. "Nie tylko św. Mikołaj – jakie na święta odwiedzały nas zwierzęta".

Wraz z nastaniem zimy na polskich wsiach od wieków pojawiają się przebierańcy. Trochę straszni, trochę śmieszni – i zupełnie niezwykli. Poznajcie kolędników z całej Polski, tych znanych, ale przede wszystkim takich, o których prawdopodobnie jeszcze nie słyszeliście. Wyjdą oni do nas z książki „Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada”.

Czego nam życzą? Co przynoszą? Śpiewająco rozpoczniemy przygotowania do kolędowania i wykonamy podczas warsztatów. Ozdobimy najważniejszy rekwizyt kolędniczy – obrotową gwiazdę betlejemską i wykonamy jeden z najstarszych atrybutów wiejskich kolędników – papierowego węża.

Anną Kaźmierak - absolwentka Edukacji Artystycznej oraz Grafiki i Malarstwa na ASP w Łodzi, malarka, ilustratorka i graficzka. Od kilku lat zgłębia tradycyjną kulturę polskiej wsi.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy online (rezerwacja dotyczy dzieci).

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 05-12-2021 11:00
Data zakończenia 05-12-2021 12:00
Liczba miejsc 15
Zarejestrowanych 15
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.