Pokaz bajek „Wiking Tappi”

Najbliższa sobota w kinie na Tynieckiej to spotkanie z dzielnym, dobrodusznym wikingiem i jego przyjaciółmi. „Wiking Tappi”, to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcina Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą. Inspiracją dla tych pogodnych animacji jest niesamowity świat i stworzenia rodem ze skandynawskiego folkloru.

Wstęp na seans jest bezpłatny, rezerwacja miejsc na stronie biblioteki. Przed przyjściem do kina prosimy o zapoznanie się z Procedurami przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w „Kinie na Tynieckiej” (link otwiera się w nowym oknie).

O filmie:

Wiking Tappi to dobroduszny obrońca Szepczącego Lasu – życzliwy i zawsze niosący pomoc swoim magicznym przyjaciołom. Wraz z reniferem Chichotkiem przeżywają w lesie mnóstwo przygód i potrafią znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji.

Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

Reżyseria: A. P. Morawski, T. Moult – Milewska, M. Kur, M. Cholerek, E. Borysewicz, Marcin Podolec, Kacper Zamarło, Ł. Kacprowicz, M. Graj

Kraj i rok produkcji: Polska 2018

Odcinki: „Zamieszanie z zimowymi zapasami”, „Przeogromny kłopot”, „Magiczna kołyska”, „Opowieści gawędziarza”, „Awantura z wodnikami”

Czas trwania: 54 min.

Kategoria wiekowa: 4+

 

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 10-07-2021 11:00
Data zakończenia 10-07-2021 12:00
Liczba miejsc 45
Zarejestrowanych 40
Dostępne miejsca 5
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie