"O muzyce między drzewami"

Zapraszamy dzieci do wspólnej podróży po lesie, który okaże się wiernym słuchaczem naszego bohatera, Jantoszka. Tak, słuchaczem, gdyż Jantoszek lubił grywać w lesie i dla lasu, a pewnego dnia las postanowił mu się odwdzięczyć i oddźwięczyć... Jak ta przyjaźń się rozwinęła? I jak to się stało, że Jantoszek opuścił las z instrumentami tak licznymi, że mógł założyć kapelę? Zapraszamy do wspólnego zanurzenia się w muzykę tradycyjną, która będzie prowadzić nas leśnymi, zielonymi ścieżkami.

Celem spektaklu jest między innymi zapoznanie dzieci z muzyką tradycyjną, jej brzmieniem i charakterem, a tradycje lubimy przekazywać z werwą, pasją i błyskiem w oku. Dlatego też do tej realizacji zaprosiliśmy kapelę Przodki, która od lat porywa do tańca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tym razem porwie nie tylko do tańca - przede wszystkim do opowieści.

Spektakl współtworzy kapela Przodki w składzie:
Dominika Oczepa
skrzypce, opowieść
Joanna Szaflik
basy, śpiew, opowieść
Karolina Ociepka
baraban, śpiew, opowieść

Spektakl skierowany jest do dzieci i/lub rodzin z dziećmi. Program zakłada wiele elementów interakcji oraz jest wieńczony rodzinną potańcówką.

Autorką scenografii jest Anna Kaźmierak.
Czas trwania: 50 minut
(spektakl + rodzinna potańcówka)

Spektakl realizowany będzie w plenerze, na dziedzińcu biblioteki. W przypadku załamania pogody zapraszamy do sali kinowo-teatralnej.

Wstęp wolny. Zapisy on-line.

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 13-06-2021 11:00
Data zakończenia 13-06-2021 12:00
Rejestracja od dnia 04-06-2021 08:00
Liczba miejsc 30
Zarejestrowanych 29
Dostępne miejsca 1
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie