Niezwykłe lato z Tess. Seans filmowy

22 maja zapraszamy przed ekrany domowych monitorów na seans filmu "Niezwykłe lato z Tess" (kat. wiek. 9+). Aby odebrać darmowy kod do projekcji online i obejrzeć film wystarczy wysłać do nas maila, podając w tytule wiadomości hasło: BUDŻET OBYWATELSKI. Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba linków do projekcji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

O filmie:

Strach przed samotnością (jest najmłodszy w rodzinie) popycha głównego bohatera filmu do dosyć nietypowego treningu – treningu samotności. Misterny plan Sama (harmonogram samotnie spędzonych godzin) nie powiedzie się jednak i to z kilku powodów. Przede wszystkim spotka Tess, dosyć tajemniczą i jednocześnie porywającą rówieśniczkę. Po drugie, poznając Tess, zacznie inaczej spoglądać na swoją rodzinę. I jeszcze nowe zrozumienie samotności wejdzie bocznymi drzwiami, znienacka, ale na tyle skutecznie, że Sam, w imię nowego treningu, powiedzmy, niesamotności, zaryzykuje przyjaźń z Tess.

Reżyseria: Steven Wouterlood
Kraj i rok produkcji: Holandia 2019
Czas trwania: 82 min
Wersja językowa: Dubbing

NAGRODY:
- Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! 2019 – Najlepszy film dla dzieci – Nagroda Edukatorów Filmowych
- Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! 2019 – Najlepszy film – Wyróżnienie Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
- Berlin International Film Festival 2019 – Najlepszy film fabularny
- Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2019 – Najlepszy film – Wyróżnienie Jury Dziennikarzy
- Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2019 – Najlepszy film – Nagroda Jury Twórców

Seans finansowany jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu: "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 22-05-2021
Liczba miejsc