„Nic a jednak Coś” – warsztaty plastyczne z Anną Paszkiewicz i Katarzyną Walentynowicz

„Nic a jednak Coś”, to warsztaty plastyczne z Anną Paszkiewicz i Katarzyną Walentynowicz, autorkami książki "Coś i nic" (Wydawnictwo Widnokrąg).

Podczas zajęć uczestnicy poznają losy bohaterów książki „Coś i Nic”. Dowiedzą się, dlaczego słowa, które słyszymy od innych, czasem pomagają nam wzrastać, a czasem ucinają nam skrzydła. Wezmą udział w warsztatach plastycznych, które rozbudzą ich wyobraźnię i kreatywność. Razem z autorkami książki sprawdzą, co można wyczarować z nietypowych kształtów i stworzą własne, niepowtarzalne COSie.

Spotkanie dla dzieci w wieku 5-9 lat. Wstęp wolny, zapisy on-line. Rezerwacja dotyczy dzieci.

Anna Paszkiewicz - autorka ponad dwudziestu książek dla dzieci (m.in. AbstrakcikiMarzenieDetektyw Bzik; Pafnucy, ostatni smokO pewnym smoku, a nawet kilkuJęzykowe wygibasy).  Na stałe współpracuje z czasopismem dla dzieci niewidomych i niedowidzących Promyczek. Od kilku lat w dolnośląskich przedszkolach i szkołach organizuje spotkania promujące czytelnictwo. Uwielbia podróże, truskawki, malarstwo abstrakcyjne i wędrówki po górach, podczas których ładuje swoje „pisarskie baterie”. To właśnie tam, w ciszy i z dala od zgiełku miasta do głowy przechodzą jej najdziwniejsze literackie pomysły…

Kasia Walentynowicz - ilustratorka, graficzka. Współpracuje ze studiem graficznym Homework. Specjalizuje się w projektach dla instytucji kultury, przede wszystkim związanych z edukacją dziecięcą. Autorka identyfikacji wszystkich edycji festiwalu filmowego Kino Dzieci, ilustrowanej identyfikacji miejsca edukacji rodzinnej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, druków edukacyjnych dla Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie czy Cricoteki w Krakowie.

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 20-11-2021 11:00
Data zakończenia 20-11-2021 12:30
Rejestracja od dnia 08-11-2021 10:00
Liczba miejsc 15
Zarejestrowanych 15
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.