Muzyczne wygibasy. Koncert dla dzieci

Kto wygibasi ten żyje! Tym właśnie hasłem wita się z polską sceną muzyczną skierowaną do dzieci i rodzin Przemek Mazurek, poznański kompozytor, aranżer, muzyk, wokalista i twórca piosenek dla dużych oraz małych słuchaczy.

22 sierpnia, o godzinie 16.00 zapraszamy na warszawską premierę płyty "Muzyczne wygibasy" Przemka Mazurka i kompani artystycznej "Mozaika". 
Wstęp wolny, rezerwacja miejsc on-line. Rezerwacja dotyczy dzieci i rodziców.

Przed nami spotkanie z przygodami, zabawami i wierszami zapodzianymi w piosenkach Przemka Mazurka - autora tekstów oraz utworów dla dzieci i dorosłych. Nie rezygnując ani na chwilę z zabawy melodią i słowem, przyjrzymy się, o czym, po co, kto, do kogo i dlaczego śpiewa? Innymi słowy, dowiemy się, jak to jest być kompozytorem piosenek oraz sami spróbujemy swoich sił w trakcie rozmaitych muzycznych wyzwań, do których zaproszą nas muzycy. Ponadto posłuchamy autorskich piosenek naszego gościa, który w trio ze swymi scenicznymi kompanami zaprezentuje całą feerie strunowych i perkusyjnych dźwięków. Słowem, zwrotki będą w kropki, a refreny w pasy - jesteście gotowi na muzyczne wygibasy? Koncert zawiera wiele elementów interakcji z dziećmi czy całymi rodzinami oraz towarzyszy wydaniu pierwszej płyty Przemka Mazurka oraz kompani artystycznej Mozaika.

Płytę będzie można zakupić na miejscu!

Twórcy: Przemek Mazurek (śpiew, gitara), Ewa Płotka (prowadzenie koncertu), Mateusz Nowicki (gitara basowa), Szymon Żurowski (cajon, skrzypce).

Informacje o artystach:
Przemek Mazurek - nie maluje, nie tańczy, z szydełkowaniem u niego równie słabo, ale za to, kiedy zaczyna muzykować, wszystko jest na właściwym miejscu. Jest autorem tekstów piosenek - nie tylko tych dla dzieci. Komponuje, aranżuje, śpiewa, gra na wielu instrumentach, a nawet zajmuje się produkcją muzyczną utworów, które wyszły spod jego pióra i gitary. Oprócz współpracy z kompanią artystyczną Mozaika, współtworzy poznański cykl Wieczorów z Piosenką Nieobojętną (co miesiąc od 2014 r.), a w 2015 założył kabaret muzyczny Klub Szyderców Bis, który z powodzeniem prezentuje się poznańskiej (i nie tylko) publiczności.
Kompania artystyczna Mozaika to grupa ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Tworzą dobre treści dla dzieci oraz rodzin z dziećmi – spektakle i koncerty interaktywne, warsztaty dla dzieci i osób pracujących z dziećmi, autorskie produkty i materiały do twórczej zabawy oraz edukacji przez sztukę. A dlaczego Mozaika? Bo ich misją jest dawanie najmłodszym piękna w różnorodności – od muzyki, tańca i wspólnej zabawy, po teatr, opowieści i tradycje. Słowem – mozaika twórczych działań dla dzieci i z dziećmi.
Kompania artystyczna Mozaika: Milena Konopińska, Karolina Ociepka, Ewa Płotka, Daria Wróbel.
www.mozaikadzieciom.pl

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 22-08-2021 16:00
Data zakończenia 22-08-2021 17:00
Liczba miejsc 45
Zarejestrowanych 45
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.