Książki warte polecenia! Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych - Polska Sekcja IBBY zaprasza na warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat - Książki warte polecenia!

Zainspirowani tekstami i ilustracjami z książek nominowanych do nagrody Książka Roku 2022 PS IBBY, wykonamy własne prace plastyczne, przenosząc na papier to, co będzie dla nas najważniejsze. Będzie to też doskonała okazja do rozmów o technikach i różnorodnych warsztatach pracy twórców/artystów.

Na warsztaty zapraszamy
⏰ 3 grudnia, godzina 11:00-12:30
wstęp wolny, zapisy on-line (rejestracja dotyczy dzieci)

? Podczas spotkania odbywać będzie się tłumaczenie na język migowy. Oferujemy również wsparcie dla osób ze szczególnymi potrzebami.


O Nagrodzie Polskiej Sekcji IBBY – „Książka Roku”:

Celem konkursu, zgodnie ze statutem międzynarodowego stowarzyszenia IBBY, jest promocja wartościowej literacko i artystycznie książki dla dzieci. Konkurs realizowany jest co roku. Polska edycja konkursu to odpowiednik podobnych, realizowanych przez narodowe sekcje IBBY. Nagradzani są współcześnie żyjący rodzimi twórcy, a konkurs odnosi się wyłącznie do książek opublikowanych w Polsce. W konkursie na „Książkę Roku”, ustanowionym w 1988 r., Polska Sekcja IBBY przyznaje nagrody w 3 kategoriach:
- pisarz (dwie równorzędne nagrody – za książkę dla dzieci i za książkę dla młodzieży, tekst dotąd niepublikowany)
- ilustrator (dwie równorzędne nagrody – za książkę obrazkową oraz za ilustracje i koncepcję graficzną, ilustracje dotąd niepublikowane, tekst może być wznowieniem lub przekładem z języka obcego)
- upowszechnianie czytelnictwa – tu nagrody otrzymują osoby fizyczne lub prawne, działające wyjątkowo aktywnie na rzecz upowszechniania czytelnictwa i promocji książki dla młodego czytelnika.

 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konkurs Książka Roku 2022 Polskiej Sekcji IBBY został dofinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Sponsor: Psychologia Edukacyjna
Partnerzy: Fundacja Polki Mogą Wszystko, Nowa Era, Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Dzielnicy Mokotów
Patroni medialni: Kosmos dla Dziewczynek, Książki. Magazyn do czytania, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, Miesięcznik Nowe Książki, Świerszczyk dla dzieci, Kwartalnik Ryms
Ambasadorzy w blogosferze: CzyTa Maja, Karmione Kulturą, Georgina Gryboś - Literacka Kavka, Maki w Giverny, Mała czcionka, Strefa Psotnika, Mosty z Książek
Dziękujemy za wsparcie konkursu!

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 03-12-2022 11:00
Data zakończenia 03-12-2022 12:30
Liczba miejsc 22
Zarejestrowanych 21
Dostępne miejsca 1
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie