Bah Bah. Iran dla dociekliwych. Warsztaty

Czy pod ziemią da się znaleźć niebo? Gdzie trzymać dobre słowa, myśli i czyny? Jak skrzypią drzwi do raju? Ile są warte pręciki krokusów? 

"Bah Bah. Iran dla dociekliwych" to siódmy tom serii „Świat dla Dociekliwych” wydany nakładem wydawnictwa Dwie Siostry. Nastrojowy przewodnik po Iranie ‒ kraju szafranu, róż, derwiszy i perskich dywanów.

W sierpniową sobotę zapraszamy na warsztaty z autorem książki - Albertem Kwiatkowskim. W programie spotkania:
- sypanie perskich dywanów,
- zabawa w układanie historii,
- opowieści o Iranie, ilustrowane zdjęciami,
- muzyka na żywo w wykonaniu Mateusza Szemraja (oud, santur).

Spotkanie dla dzieci w wieku 6+ i ich opiekunów. Wstęp wolny, zapisy on-line. Rezerwacja dotyczy dzieci i rodziców.
 

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.


Bah bah. Iran dla dociekliwych
tekst: Albert Kwiatkowski
ilustracje: Katarzyna Adamek-Chase

 

Seria „Świat dla Dociekliwych” prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.

 

Albert Kwiatkowski (ur. 1975) – z wykształcenia archeolog i iranista. Od 2004 roku zajmuje się tłumaczeniem literatury perskiej: poezji i prozy. Ma na koncie  przekłady takich klasyków jak Rumi, Hafez, Chajjam i wielu innych. Drukiem ukazały się jego tłumaczenia baśni perskich i wierszy XI-wiecznego derwisza Baby Tahera oraz poetycki przekład pierwszej księgi „Masnawi” – najważniejszego mistycznego poematu, jaki wydał świat muzułmański. Prowadzi portal o kulturze Iranu i literaturze perskiej, współprowadzi tradycyjny turecki teatr cieni, współpracuje z najstarszą w Polsce grupą opowiadaczy – Stowarzyszeniem Grupa Studnia O. Od wielu lat przybliża wiedzę o Iranie, miedzy innymi pracując dla różnych biur podróży. literaturaperska.com

Katarzyna Adamek-Chase (ur. 1980) ‒ absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obroniła w 2005 roku w pracowni filmu animowanego Jerzego Kuci. W 2004 roku odbyła półroczne stypendium na Wydziale Sztuk Pięknych Universidad Politechnica de Valencia w Hiszpanii. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem oraz fotografią. Mieszka i pracuje w Krakowie. katarzynaadamek.com

[nota wydawcy]

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 21-08-2021 11:00
Data zakończenia 21-08-2021 12:30
Liczba miejsc 19
Zarejestrowanych 19
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.