Smaller Default Larger

Stworzenia głębinowe - instalacja Piotra Karskiego

Wydarzenia
Termin: 5 październik 2019 16:00 - 22:30

W dniach od 5 października do 19 października w sali Multimedialnej Biblioteki będzie można zobaczyć 13 wielkoformatowych rzeźb, które stworzył Piotr Karski, inspirując się rysunkami dzieci. W Noc Bibliotek będziemy odkrywać  wystawę w ciemnościach, mając do dyspozycji jedynie czołówki.

 

Tyniecka jest miejscem polskiej premiery tej zaskakującej ekspozycji!

 

Podczas warsztatów w Seven Stories – Narodowym Centrum Książki Dziecięcej w Wielkiej Brytanii Piotr Karski zabrał dzieci w wyimaginowaną podróż w głąb oceanu. Poprosił, aby narysowały, jak wyobrażają sobie zamieszkujące głębiny stworzenia. Następnie przygotował 13 rzeźb inspirowanych dziecięcymi rysunkami, które zaprezentował autorom rysunków na wystawie podsumowującej cały projekt.

 

Piotr Karski – projektant, absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ilustruje i pisze książki dla dzieci. Wielokrotnie nagradzany na polskich i międzynarodowych konkursach graficznych. Jest autorem wydanych przez Dwie Siostry książki „W góry!” i „W morze!”. Razem z Joanną Rzezak zilustrował wydaną przez Dwie Siostry książkę „Pionierzy”.

 

 

Terminy


  • 5 październik 2019 16:00 - 22:30

Wspierane przez iCagenda