Smaller Default Larger

Klub edukacyjny

Wydarzenia
 Rezerwacja zakończona
 
12
Termin: 23 wrzesień 2019 17:00

23.09 – Klub edukacyjny

Klub edukacyjny to comiesięczne aktywne warsztaty, podczas których poznajemy książki popularnonaukowe adresowane do dzieci. Każde spotkanie będzie dotyczyć innej dziedziny wiedzy. Podczas warsztatów wszystkie chwyty dozwolone: czytamy, bawimy się, eksplorujemy, eksperymentujemy, robimy burze mózgów, oglądamy filmy i wpadamy na szalone pomysły. Wiemy przecież że nauka nie jest nudna, a najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy jest zabawa!

Wrześniowe spotkanie poświęcone będzie życiu na ziemi i ewolucji. Jego motywem przewodnim będą dwie książki: jedna dla młodszych, druga dla trochę starszych dzieci:

Zwierzaki cudaki – Bibi Dumon Tak

Książka przedstawiająca 40 najbardziej niesamowitych zwierząt świata. Autorka opisała je z lekkością, werwą i poczuciem humoru, zamieniając solidną porcję przyrodniczej wiedzy w pasjonujący zbiór barwnych zwierzęcych portretów.

Ewolucja. Zagadka życia na ziemi – Jan Paul Schutten, Floor Rieder

Bestseler, tłumaczony na wiele języków, uznany za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży m.in. w Holandii i w Niemczech. Autor stawia w niej szereg pytań - czasem mądrych i fascynujących, czasem prowokujących i komicznych. Obrazowym, pełnym humoru językiem udziela nam na nie odpowiedzi, przybliżając do zrozumienia fenomenu życia i cudu ewolucji.

 

Klub edukacyjny przeznaczony jest dla każdego ciekawego świata dziecka między 6 a 12 rokiem życia. Zapis na zajęcia warsztatowe na stronie mbbdim.pl (kalendarz wydarzeń).

 

 

Miejsca dostępne
Brak miejsc w tym terminie
Ilość miejsc
12

 

Terminy


  • 23 wrzesień 2019 17:00

Wspierane przez iCagenda