Smaller Default Larger

Dziennik Wróbla - gra terenowa

Wydarzenia
Termin: 3 sierpień 2019 12:30

DZIENNIK WRÓBLA, INSCENIZOWANA GRA MIEJSKA

 

Z okazji tegorocznej 75. rocznicy Powstania Warszawskiego Burmistrz Dzielnicy Mokotów,

Teatr Historii i Biblioteka  Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy  zapraszają na niezwykłe, ekskluzywne przedsięwzięcie , jakim będzie interaktywna teatralna gra miejska pt. "Dziennik wróbla", która odbędzie się na terenie Dzielnicy Mokotów 3 sierpnia   i 7 września 2019 roku.

Gra rozpocznie się o godzinie 12.30 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40a, a zakończy się również na Tynieckiej ok. godz 15.30

Dla najbardziej zaangażowanych uczestników przewidziane są nagrody i upominki.

 

Interaktywny scenariusz gry "Dziennik wróbla" opiera się na teatralnej opowieści autorstwa Honoraty Stafiej - Szczęsnej (Teatr Historii) o mieszkańcach Mokotowa i ich wspomnieniach dotyczących okresu wojny i Powstania Warszawskiego. Fabuła częściowo nawiązuje do autentycznych pamiętników, ale fikcyjny trzon scenariusza będzie cechował się charakterystycznym dlaTeatru Historii dystansem, humorem, zaskakującymi zwrotami akcji i wzruszającą refleksją.

 

Gracze będą mieli okazję obejrzeć wprowadzający mini spektakl teatralny,

po czym wcielą się w role bohaterów przedstawienia i przez 3 godziny będą mogli samodzielnie odkrywać ich dalsze losy wędrując ich śladami po zakamarkach Mokotowa.

Gra zakończy się również mini spektaklem finałowym, podsumowaniem oraz wręczeniem nagród.

 

Wstęp wolny.

 

Założony przez Honoratę Stafiej-Szczęsną warszawski Teatr Historii istnieje od 2010 roku 

i specjalizuje się w interaktywnych grach miejskich, których celem jest popularyzacja historii miasta w ciekawej, teatralnej formie "przenoszenia w czasie". Teatr Historii od lat bawi i cieszy mieszkańców  Warszawy i przyjezdnych swoimi projektami, ma już na swoim koncie spory dorobek kilkuset gier miejskich zrealizowanych nie tylko na terenie Warszawy, ale i w innych miastach.

 

Dzięki współpracy  Teatru Historii z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Mokotów mieszkańcy Mokotowa mieli już okazję zapoznać się z kilkoma przenoszącymi w czasie przedsięwzięciami Teatru Historii, m.in.z cieszącą się dużym powodzeniem grą Continnum i Continnum2 opartą częściowo na powieści Kamila Bracha o tym samym tytule.   

 

Patronat, wsparcie merytoryczne i nagrody:

Fundacja Ośrodka KARTA, karta.org.pl, www.facebook.com/OsrodekKARTA/

Fundacja „Warszawa Walczy 1939-1945”

Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego 1944, www.sppw1944.org, www.facebook.com/Stowarzyszenie-Pamięci-Powstania-Warszawskiego-1944/

 

 

Zapraszamy na grę "Dziennik wróbla”

 3 sierpnia i 7września 2019, godz. 12.30

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, www.bpmokotow.waw.pl

Teatr Historii, www.facebook.com/Teatr-Historii/

 

 

Terminy


  • 3 sierpień 2019 12:30

Wspierane przez iCagenda