Smaller Default Larger

"Papierowy zwierzyniec" - warsztaty z Ewą i Pawłem Pawlakami

Wydarzenia
 Rezerwacja zakończona
 
23
Termin: 25 maj 2019 11:00

"Papierowy zwierzyniec" - warsztaty z  Ewą i Pawłem Pawlakami

 
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI
zaprasza dzieci w wieku 6+ na warsztaty z parą ilustratorów - Ewą i Pawłem Pawlakami. Pod okiem twórców uczestnicy spotkania wykonają papierowe „wypychańce” dziko żyjących zwierząt z otoczenia człowieka. Czy będzie to zapowiedź książki, nad którą pracują artyści?
Zapraszamy 25 maja, o godzinie 11.00. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy on-line www.mbddim.pl (rezerwacja dotyczy dzieci)
 
 

Ewa Kozyra-Pawlak
Jednym z jej pierwszych wspomnień jest graffiti, które z wielką pasją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu). Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek. Sypia na nich biało-rudy kocur, bohater bajki Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem, wyróżnionej przez Polską Sekcję IBBY w konkursie Książka Roku 2014. 

(nota wydawcy)

Paweł Pawlak

Jest ilustratorem precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustracje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę.  
(nota wydawcy)

 

Miejsca dostępne
2
Ilość miejsc
25

 

Terminy


  • 25 maj 2019 11:00

Wspierane przez iCagenda