Smaller Default Larger

Film Łowcy czarownic

KINO W BIBLIOTECE
 Rezerwacja zakończona
 
60
Termin: 18 maj 2019 11:00

18 maja, godz. 11.00

Łowcy czarownic

Dwójka przyjaciół, nieśmiały Jovan i zadziorna Milica postanawia odnaleźć wiedźmę i zdjąć zły urok, który jędza rzuciła na tatę dziewczynki. Czy im się to uda? A może chłopca czeka jeszcze większe wyzwanie?

W swoich snach jest odważnym superbohaterem potrafiącym latać, w prawdziwym życiu – niepewnym siebie chłopcem, któremu wchodzenie po schodach sprawia trudność. 10-letniemu Jovanovi, który choruje na częściowe porażenie mózgowe i niemal każde popołudnie spędza na rehabilitacji, trudno jest się pogodzić ze swoją sytuacją. Na domiar złego do jego klasy dołącza buntownicza Milica, która ma inny problem: jej rodzice się rozstali, a ojciec związał się z… wiedźmą! Czy dwójce przyjaciół uda się ją pokonać? Wzruszająca historia o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy z nas może stać się superbohaterem.

Reżyseria: R. Miljković, Kraj i rok produkcji: Serbia 2018, Czas trwania: 86 min, Kategoria wiekowa: 9+

 

NAGRODY I FESTIWALE: Nagroda ECFA na 5. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, TIFF Kids – Nagroda młodego jury za najlepszy film fabularny; Zlin IFF, Czech Republic – Nagroda Miasta Zlín za najlepsze role dziecięce w filmie fabularnym dla dzieci; Prishtina IFF, Kosovo – Nagroda za najlepszą rolę kobiecą. Film prezentowany na festiwalu Sundance oraz Cinekid oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino Giffoni FF, Italy; Zlin IFF, Czech Republic – International Competition; Cinemagic Dublin Festival, Ireland; Transilvania IFF, Romania; Kyiv IFF Molodist, Ukraine; Prishtina IFF, Kosovo – Balkan Competition ‚Honey and Blood’; Giffoni FF, Italy; Sarajevo FF, Bosnia & Herzegovina.

 

 

Uwaga! Bezpłatne wejściówki będą do odbioru dla wszystkich zapisanych on-line w Multimedialnej Bibliotece (ul. Tyniecka 40a) do 15 maja.

Tel.: 22 646 46 02

 

Miejsca dostępne
Brak miejsc w tym terminie
Ilość miejsc
60

 

Terminy


  • 18 maj 2019 11:00

Wspierane przez iCagenda