Smaller Default Larger

DoMowy ― rodzinne historie o słowach

Wydarzenia
 Rezerwacja zakończona
 
6
Termin: 9 maj 2018 17:30

Miejsce: Warszawa Mokotów

"Przynieście Wasze słowa na warsztaty w bibliotece"

Każda rodzina ma swój własny minileksykon słów i przez długie lata pamięta słowostwory wymyślone przez dzieci. Spotkajmy się 9 maja, o godzinie 17.30 na warsztatach twórczych "DoMowy. Rodzinne historie o słowach" pod hasłem "Przynieście Wasze słowa na warsztaty w bibliotece" i utrwalmy je w słowno-obrazkowej formie!

W programie DoMowy ― rodzinne historie o słowach zapraszamy najmłodszych do zabawy językowej, a dorosłych do wykopalisk w swoich domach: do szukania słówek i powiedzeń, których domownicy używają w swoim gronie, specyficznych zwyczajów językowych niezrozumiałych dla osób
postronnych, a zwłaszcza dziecięcych wynalazków słownych, które weszły do familijnej polszczyzny. Czy wiecie czym jest lolot, tupaszki, zapiątek?

Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 3-7 lat i ich opiekunów. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, rejestracja on-line, prosimy rejestrować wyłącznie dzieci.

Spotkanie będzie dokumentowane, a materiał filmowy posłuży do przygotowania filmu edukacyjnego "DoMowy. Rodzinne historie o słowach", dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych".

 

Miejsca dostępne
6
Ilość miejsc
12
Telefon
22 646 46 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • 9 maj 2018 17:30

Wspierane przez iCagenda